Tężnia solankowa, pumtrack, Parkowe Centrum Nauki i Zabaw, siłownia na świeżym powietrzy oraz Czeladzka Biblioteka Komiksów – to tylko niektóre z projektów zgłoszonych w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w Czeladzi. Które projekty wybiorą mieszkańcy? 12 grudnia rusza głosowanie.

W najbliższy czwartek, 12 grudnia, rusza głosowanie w kolejnej już edycji budżetu obywatelskiego w Czeladzi. – Przed czeladzianami trudna decyzja. Będą mogli wybrać tylko jeden z dwunastu ciekawych i różnorodnych pomysłów. Tym razem każdy głos może okazać się decydujący – zapowiadają urzędnicy.

W tym roku do budżetu obywatelskiego mieszkańcy złożyli w sumie 13 prawidłowo wypełnionych wniosków. Do głosowania dopuszczono 11 projektów. Do rozdysponowania jest w tym roku prawie 712 tysięcy złotych.

Na jakie projekty głosować?

Na te projekty mogą głosować mieszkańcy Czeladzi: Czeladzka Biblioteka Komików w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Eksperymentuj na świeżym powietrzu przy Szkole Podstawowej nr 7, Gry planszowe w Twojej Bibliotece w filii nr 2 MBP, Ogólnodostępny Park Doświadczeń przy Przedszkolu nr 5, Parkowe Centrum Nauki i Zabaw w Parku Grabek, Poprawa bezpieczeństwa ratowników Ochotniczej Straży Pożarnej w Czeladzi poprzez zakup wyposażenia ochrony indywidualnej, Pumptrack Piaski. 360m torów dla każdego w Parku Prochownia, Siłownia na świeżym powietrzu i ławka solarna na Józefowie, Tężnia solankowa (Stare i Nowe Miasto), Tor rowerowy dla każdego Pumptrack Czeladź na os. Piłsudskiego oraz Wioska Urwisów przy Szkole Podstawowej nr 2.

Jak głosować?

Głosowanie rusza 12 i potrwa do 18 grudnia. Głosować można osobiście w Miejskiej Bibliotece Publicznej i jej czterech filiach oraz elektronicznie na obywatelski.czeladz.pl.

Zwycięskie projekty lub projekt zostaną przekazane do realizacji w 2020 roku.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here