25 maja uroczyście otwarty został nowoczesny basen, który powstał w Zagórzy przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Sosnowcu. Poznaliśmy już cennik i godziny otwarcia.

Na wartą 14,5 mln zł inwestycję mieszkańcy Zagórza czekali od ponad 30 lat. Teraz w końcu mogą odetchnąć z ulgą – od dziś nowa pływalnia jest już dostępna.

Basen powstał pomiędzy głównym budynkiem szkoły, a ul. Bohaterów Monte Cassino. W skład obiektu wchodzi basen (główna niecka o wymiarach 25×16,5 m) oraz osiem torów, które w jednej części mają regulowaną głębokość. To ukłon w stronę osób niepełnosprawnych, którzy bez problemu będą mogli korzystać z sosnowieckiego obiektu.

Otwarcie basenu w Zagórzu – fot. PL/UM Sosnowiec
Otwarcie basenu w Zagórzu – fot. PL/UM Sosnowiec

Jest też basen rekreacyjno-rehabilitacyjny oraz brodzik. Basen rehabilitacyjny wyposażony jest w masaże, gejzer, leżanki, siedziska z dyszami, a także tor do nauki pływania. Do dyspozycji mieszkańcy mają również dwie sauny – suchą i parową.

Basen przetestował już prezydent Arkadiusz Chęciński, który do wody skoczył w garniturze i przepłynął pierwszą długość.

Pływalnia dostępna jest zarówno dla uczniów szkoły, jak i dla mieszkańców. Od poniedziałku do piątku basen będzie dostępny dla wszystkich sosnowiczan w godzinach od 6.15 do 8.00 oraz od godz. 15.15 do 22.30. Uczniowie natomiast będą korzystać z obiektu w od 8.00 do 15.00. W weekendy basen będzie dostępny dla wszystkich od 6.15 aż do 22.30.

Otwarcie basenu w Zagórzu – fot. PL/UM Sosnowiec
Otwarcie basenu w Zagórzu – fot. PL/UM Sosnowiec

Godzina pływania w nowym basenie w Zagórzu będzie kosztowała 10 zł (bilet normalny) lub 6 ł (bilet ulgowy). Osoby niepełnosprawne zapłacą za godzinę 2 zł. Bilet rodzinny (2+2) będzie kosztował 25 zł.

Bezpłatnie z basenu będą mogli skorzystać dzieci do lat 7 (wstęp w ramach biletu rodzica lub opiekuna) oraz opiekunowie osób niepełnosprawnych. MOSiR wprowadził także karnety przedpłacowe ważne przez 90 dni.

KLIKNIJ I ZOBACZ CENNIK

Skomentuj przez Facebook

Przypomnijmy, że budowa pływalni rozpoczęła się w listopadzie 2016 roku i kosztowała 14,5 mln zł. Miasto otrzymało na ten cel spore dofinansowanie – 3,1 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz 150 tys. dolarów od fundacji Timkena.

Skomentuj przez Facebook

21 KOMENTARZE

  • Co ten desperat wyprawia przecież to sytuacja po której powinni się pojawić panowie z białym kaftanem i zawieźć go w odosobnienie, żałosne kończenie prezydentury on zaczyna żebrać przekraczając wszelkie granice dobrego smaku!!!!

  • Jesteśmy świadkami aktu desperacji on po prostu chciał się utopić niestety i to nie wyszło należy zwiększyć nad nim nadzór bo kto spłaci jego długi. Pewne jest tylko to że tym stanie emocjonalnym nie powinien zarządzać miastem..

 1. Jeden basen miasto sprzedalo na siłownię, a teraz za moje pieniadze otworzyli nowy. Takie mydlenie oczu ze mamy nowe.

 2. Niestety widać że niektórzy to ponuractwo mają we krwi.Nic i nikt nie potrafi ich zadowolić.Dla mnie super że jest następny wyremontowany basen .Im więcej tym mniej tłoku.O odkażenie nie macie się co martwić.Podejrzewam że było wcześniej konsultowane a garnitur prezydenta na 100% czysty.

  • to kup bilet za 10 zł i wejdź w odzieży do basenu. Zobaczysz co się stanie.
   Pewnie i na tym obiekcie jest regulamin korzystania z basenu.
   Polecam zapoznać się.

  • Rządzenie to miastem to poważne zadanie dla poważnego człowieka, tak to on może robić u szwagra w sadzawce jak nikt nie widzi ale następnie powinien iść do lekarza rodzinnego po sterowanie do specjalisty.Czy ty naprawdę nie widzisz że on ma poważne problemy i może być zagrożeniem dla siebie i innych.

 3. Czytam te komentarze i jestem w szoku jakie macie problemy. Super, że jest basen na Zagórzu, a wy marudzicie. Bardzo dobra decyzja ze strony prezydenta. Mam nadzieje, że tylko zrezygnuje z budowy stadionu bo zadłuży miasto.

 4. nowoczesny basen a trzeba pływać w czepku PRL…
  na dodatek drogo.
  Proszę o rozpatrzenie budowy parkingu przed wejściem głównym do szkoły bo obecnie jest tam miejsce na 8 samochodów!!! nauczyciele i rodzice parkują pod moim blokiem !!! gdzie i bez tego jest trudno o miejsce

 5. pisze do wszystkich co tak sie zle wypowiadaja na temat zaistnialej sytuacji .ciekawe czy chociaz jedna osoba ktora krytykuje uprawia sport a szczegolnie czy nauczyla sie plywac .potraficie tylko krytykowac pajace innych .sosnowiec sie zmienia na lepsze wiec powinniscie sie cieszyc ze cos sie w koncu dzieje .mial ochote wskoczyc wskoczyl chociaz ma odrobinie luzu .a nie wiecznie spiete jaja .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here