O 23 kolejnych przypadkach koronawirusa w województwie śląskim poinformował w czwartek rano Śląski Urząd Wojewódzki. Skąd pochodzą osoby z koronawirusem?

W czwartek rano, 9 kwietnia, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 136 zakażeniach w Polsce, z czego 23 przypadki odnotowano w woj. śląskim. Niestety, odnotowano też dwa kolejne zgony.

Jak informuje Śląski Urząd Wojewódzki, dwie mieszkanki Gliwic w średnim wieku trafiły decyzją służb sanitarnych oraz lekarza zakaźnika do izolacji domowej. Podobnie jest w przypadku 2 mieszkańców powiatu raciborskiego (młodego i w sile wieku), starszej mieszkanki Świętochłowic, 2 mężczyzn w sile wieku i młodej kobiety z Rudy Śląskiej, 6 mieszkańców z powiatu tarnogórskiego (najstarszy ma 59 lat, najmłodszy – 43), 4 mieszkańców Piekar Śląskich (najmłodszy ma 30 lat, najstarszy – 58), mieszkanki Częstochowy w średnim wieku i młodej kobiety z Bytomia.

Z powodu koronawirusa w domu przez kolejne dni leczyć się będzie także młoda mieszkanka powiatu gliwickiego oraz mieszkanka Zabrza w sile wieku. Z kolei wiekowy mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, u którego również wykryto groźnego wirusa, zostanie przewieziony do szpitala zakaźnego.

Odnotowano też dwa kolejne zgony. W szpitalu w Tychach zmarła 90-letnia kobieta (mieszkanka Tychów), a w szpitalu w Bytomiu zmarła 35-latka (mieszkanka Bytomia).

Są również kolejne osoby wyleczone. Wirusa nie ma już w organizmie 67-letniej mieszkanki powiatu cieszyńskiego, która leczyła się w domu pod nadzorem sanepidu oraz lekarza chorób zakaźnych. Również w domu wyzdrowiała 37-letnia mieszkanka Sosnowca.

– Wdrożona kuracja przyniosła efekt także w przypadku hospitalizowanego w szpitalu zakaźnym w Tychach 71-letniego mieszkańca Gliwic. Wykonane dwa kolejne badania próbek pobranych od tych 3 osób przez służby sanitarne były ujemne, a więc nie wykazywały już obecności COVID-19. Na tę chwilę 24 osoby wygrały walkę z groźnym wirusem w naszym województwie – przekazała Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego.

W sumie w województwie śląskim potwierdzono zakażenie koronawirusem łącznie u 667 osób. Spośród nich 38 zmarło. Nadal hospitalizowanych jest 226 osób, pozostałe decyzją lekarzy leczą się w domach. W ciągu ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego zbadano 545 próbek. W sumie zbadano ich 8183.

Statystyki dotyczące koronawirusa na Śląsku (stan na 9 kwietnia, g. 10.00):

Liczba zakażonych: 667
Liczba zgonów: 38
Przebadane próbki: 8 183 (545 w ciągu ostatniej doby)
Liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym: 7 154
Liczba osób w kwarantannie: 3 720
Liczba osób w szpitalu z podejrzeniem zakażenia koronawirusem: 226
Liczba ozdrowieńców: 24

Skomentuj przez Facebook

6 KOMENTARZE

  1. Napisałem o 23 zachorowaniach a nie 24 ozdrowieńcach. Nie rozumiem czemu służy Twoja manipulacja jeżeli rozumiesz co napisałeś. Przepraszam rodziny osób które zachorowały za wpis mojego adwersarza.

  2. Napisałem o 24 wyzdrowieniach a nie 23 zachorowaniach. Nie rozumiem czemu służy Twoja manipulacja jeżeli rozumiesz co napisałeś. Przepraszam rodziny osób które wyzdrowiały za wpis mojego adwersarza.

    • Nie podszywaj się pod moją nazwę. Odniosłem się do wpisu redakcji.
      Przykro lecz nie rozumiesz co napisałem, chyba że Twoim celem jest prowokacja. Już niejednokrotnie próbowałeś tej metody. Radzę abyś zachował odrobinę szacunku dla dotkniętych zarazą i ich rodzin.
      Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here