Sosnowieccy policjanci zatrzymali 29-letnią kobietę, która pijana „opiekowała się” trojgiem swoich dzieci. Najmłodszy maluch ma zaledwie 3 lata. W powietrzu wydychanym przez nieodpowiedzialną matkę było prawie 2 promile alkoholu.

27 grudnia przed godziną 23.00 policjanci interweniowali w jednym z mieszkań w dzielnicy Klimontów. Mundurowi otrzymali zgłoszenie, że przebywa w nim kobieta, która może chcieć targnąć się na własne życie.

Na miejscu stróże prawa zastali 29-latkę, od której wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu. – Kobieta stanowczo zaprzeczyła, jakoby miała mieć myśli samobójcze – wyjaśniła, że wysłała taki SMS, bo chciała jedynie zwrócić na siebie uwagę adresata – wyjaśnia Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Policjanci przeprowadzając czynności, zwrócili uwagę również na to, że w mieszkaniu oprócz niej przebywa troje dzieci w wieku 3, 5 i 11 lat. – Okazało się, że jedyną osobą sprawującą nad maluchami „opiekę” jest ich nietrzeźwa matka. badanie wykazało w wydychanym przez nią powietrzu blisko 2 promile alkoholu – dodaje rzeczniczka sosnowieckiej policji.

Kobieta została zatrzymana, a dzieci trafiły pod opiekę rodziny zastępczej. Teraz o dalszym losie 29-latki zadecyduje prokurator. Może jej grozić nawet 5 lat więzienia.