Zarząd Transportu Metropolitalnego zamyka 40 stacjonarnych Punktów Obsługi Klienta. Od 22 marca pasażerowie z nich korzystający mogą załatwiać sprawy zdalnie poprzez Portal Klienta i aplikacje mobilne.

Zarząd Transportu Metropolitalnego przekonuje, że w dzisiejszych realiach zachowania konsumentów wyraźnie kierują się w stronę używania zdalnych kanałów kontaktu i sprzedaży. 40 Punktów Obsługi Klienta (POK) kończy swoje stacjonarne działanie. Sprawy tam kierowane, związane z Kartą ŚKUP, będzie można załatwić bez wychodzenia z domu.

– Zauważamy, że pasażerowie wolą i coraz chętniej korzystają z właśnie takich rozwiązań. Nie dziwi nas to, bo tak jest szybciej, wygodniej i bezpieczniej, szczególnie w czasach pandemii – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM.

Punkt Obsługi Pasażera ZTM – fot. ZTM

ZTM zamyka Punkty Obsługi Klienta

Zamówione do 6 marca karty ŚKUP będzie można odbierać w Punktach Obsługi Klienta do 20 marca. 22 marca nieodebrane z Punktów Obsługi Klienta karty zostaną przekazane do Punktów Obsługi Pasażera. Natomiast karty zamawiane po 6 marca będzie można nadal zamawiać z przesyłką do domu przez Portal Klienta lub odbierać w 10 Punktach Obsługi Pasażerów.

Najważniejsze funkcje POK, czyli m.in. doładowanie karty, złożenie wniosku czy reklamacji, będzie można załatwić przez Portal Klienta, aplikację „Mobilny ŚKUP” lub w automatach biletowych. – Zdajemy sobie sprawę, że choć trendy digitalizacji są powszechne i większość pasażerów przestawi się na kanały zdalne, to część użytkowników preferuje kontakt z żywym człowiekiem. Dla nich pozostaje do dyspozycji sieć stacjonarnej sprzedaży biletów elektronicznych składająca się blisko z 800 punktów. Ponadto cały czas funkcjonuje 10 Punktów Obsługi Pasażera – wskazuje Michał Wawrzaszek.

Mobilny ŚKUP – fot. ZTM

Mobilny ŚKUP

W ubiegłym roku ZTM uruchomił aplikację „Mobilny ŚKUP”, która od dwóch miesięcy ma rozszerzone funkcjonalności. W tej chwili aplikacja oferuje pełną ofertę produktów, łącznie z kupowaniem biletów okresowych.

Będziemy analizować zachowania oraz oczekiwania pasażerów. Bierzemy pod uwagę możliwość zwiększenia liczby Punktów Obsługi Pasażera – mówi Kamila Rożnowska, rzeczniczka Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Będzie podwyżka cen biletów ZTM. Poznaliśmy szczegóły