Agresywny sosnowiczanin zniszczył drzwi mieszkania i zdewastował samochód. Gdy zatrzymali go mundurowi, próbował ich przekupić. Teraz odpowie przed sądem.

21-latek z Sosnowca, na długo zapamięta miniony weekend. Spędził go bowiem w policyjnym areszcie. W piątek, 10 sierpnia, będąc pod wyraźnym wpływem alkoholu zniszczył drzwi wejściowe do jednego z mieszkań przy ulicy Krakowskiej. Niestety nie wyczerpał tym zachowaniem całego poziomu agresji i dodatkowo zdewastował samochód osobowy znajdujący się na terenie osiedlowego parkingu.

To jednak nie koniec. – Interweniujący policjanci rozpoczęli pościg za sprawcą. W trakcie kontroli rejonu służbowego zauważyli mężczyznę, który odpowiadał opisowi poszukiwanego. Podczas zatrzymania 21-latek miał przy sobie niebezpieczny, metalowy przedmiot, którym dokonywał zniszczeń. Nie wytłumaczył co nim kierowało i co go tak wzburzyło. Sądził jednak, że sprawę uda mu się jakoś „załatwić”, pokaźną sumą gotówki, jaką miał przy sobie – poinformowała sosnowieckie komenda.

Teraz o jego dalszych losach zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności za próbę przekupstwa i dodatkowo za zniszczone mienie.