Sosnowieccy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który po raz kolejny podniósł rękę na własną matkę. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu agresora na trzy miesiące.

Sosnowieccy policjanci zostali poinformowani o napaści na 56-letnią mieszkankę Sosnowca. Jak wynikało ze zgłoszenia, sprawcą był 30-letni syn kobiety. Łamiąc zakaz zbliżania się do matki, jaki mu wydano w związku z wcześniejszymi aktami agresji wobec niej, przyszedł w pobliże jej domu i kiedy ją zauważył, uderzył ją w głowę szklaną butelką.

Mimo, że przed przyjazdem patrolu mężczyzna się oddalił, mundurowi szybko wytropili i zatrzymali agresora. Szybko okazało się, że mężczyzna po raz kolejny nie zastosował się do wydanego zakazu zbliżenia. Z uwagi na ten fakt prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie 30-latka.

Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za złamanie zakazu zbliżania się do matki i uszkodzenie jej ciała wyrodnemu synowi grożą trzy lata pozbawienia wolności.