Kryminalni z Będzina zatrzymali 28-latka podejrzanego o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 16-miesięcznego chłopca. Mężczyzna spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie.

Kilka dni temu mundurowi z sosnowieckiego komisariatu otrzymali zgłoszenie od jednego z lekarzy szpitala dziecięcego w sprawie obrażeń odniesionych przez 16-miesięcznego chłopca. Przestraszona kobieta pojawiła się na izbie przyjęć w szpitalu ze swoim synkiem, który dziwnie się zachowywał i miał zasinienia na głowie.

Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że obrażenia są poważne i wskazują, że wobec dziecka mogła być stosowana przemoc. Policjanci ustalili, że kilka dni wcześniej dziecko było pod opieką konkubenta 21-letniej kobiety, który zamieszkuje w Będzinie.

Policjanci z Sosnowca błyskawicznie przekazali otrzymaną informację będzińskim funkcjonariuszom, którzy przystąpili do zatrzymania 28-letniego mieszkańca miasta. Policjanci zabezpieczyli telefon komórkowy mężczyzny oraz matki dziecka. Ponadto kryminalni znaleźli w mieszkaniu mężczyzny marihuanę.

Będzinianin w przeszłości był już karany za posiadanie środków odurzających. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Na wniosek śledczych i prokuratury 28-latek decyzją będzińskiego sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu surowa kara, sprawa jest rozwojowa.