Policjanci z Będzina zatrzymali mężczyznę, który kilkukrotnie dopuścił się przestępstw seksualnych wobec partnerki życiowej, a także znęcał się fizycznie i psychicznie nad kobietą.

Do wykorzystania seksualnego 52-letniej mieszkanki Będzina ze strony jej 47-letniego partnera życiowego dochodziło kilkakrotnie na przestrzeni ostatnich lat. Mężczyzna od maja 2018 roku miał także znęcać się fizycznie i psychicznie nad kobietą.

Jak ustalili śledczy, kobieta była wielokrotnie bita i poniżana przez praktycznie nietrzeźwiejącego 47-letniego będzinianina. Zastraszona 52-latka nikomu nie mówiła jednak o swoim koszmarze. Policjanci dowiedzieli się o jej tragedii dopiero niedawno, w trakcie interwencji w jej mieszkaniu w będzińskiej dzielnicy Grodziec.

Mający w organizmie prawie 2 promile alkoholu mężczyzna ponownie zaatakował kobietę. Zatrzymany stanął przed obliczem prokuratora i sędziego, który zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Za popełnione przestępstwa 47-latkowi grozi teraz nawet 12 lat więzienia.