Policjanci z Łaz zatrzymali 30-letniego sprawcę przemocy domowej. Mężczyzna przez rok znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką. Teraz za to odpowie.

Policjanci zebrali materiał, na podstawie którego prokurator wydał postanowienie o zastosowaniu środków zapobiegawczych wobec 30-letniego mieszkańca gminy Łazy. Mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką.

61-latka była wielokrotnie bita, szarpana i popychana. Syn kierował wobec niej wulgarne słowa, a także wszczynał awantury. Kobieta zdecydowała się powiadomić o wszystkim mundurowych. Podczas interwencji mężczyzna został zatrzymany.

Zgodnie z postanowieniem prokuratora, oprawca musiał opuścić lokal, w którym wspólnie zamieszkiwał z matką. Mężczyzna nie może się też z nią kontaktować ani do niej zbliżać. Jest także objęty dozorem policyjnym. Teraz 30-latek odpowie prawnie za swoje zachowanie.

– Zgodnie z art. 207§ 1 kodeksu karnego za znęcanie fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności – informują przedstawiciele policji.