Chociaż pracują na pierwszej „linii frontu” to jednak dla niektórych wciąż pozostają anonimowi. Dlatego też Dąbrowska Wspólnota Samorządowa wspólnie z policją rozpoczyna drugą edycję akcji, której celem jest zapoznanie mieszkańców z dzielnicowymi.

– To już druga edycja akcji informacyjno-edukacyjnej, której celem jest dialog mieszkańców z policją w mieście i zapoznania ich z dzielnicowymi. Dodam, że pozyskiwanie informacji od mieszkańców odnośnie problemów i uciążliwości związanych z bezpieczeństwem na ulicach, w dzielnicy wpływać może na polepszenie bezpieczeństwa i komfortu ich życia codziennego – mówi mówi Edward Bober, prezes DWS.

Akcja „Poznaj swojego dzielnicowego” będzie przeprowadzona wspólnie przez DWS i Komendą Miejską Policji. Od marca do czerwca odbędzie się cykl spotkań z mieszkańcami. W czasie których przedstawione zostaną statystyki najczęściej popełnianych przestępstw w mieście.

– Będziemy rozmawiać o bezpieczeństwie w najbliższej okolicy, zachęcać do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, miejskiego portalu „NaprawmyTo”, przybliżać sylwetki dzielnicowych, którzy w zaplanowanych spotkaniach mają być motywem przewodnim. Będziemy wskazywać nowe kanały kontaktu z dzielnicowymi, choćby za pośrednictwem aplikacji na urządzenia mobilne „Moja Komenda” – informuje Mariusz Miszczyk, rzecznik KMP w Dąbrowie Górniczej.

– Aplikacja ta umożliwia wyszukanie wszystkich dzielnicowych w mieście. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania. Wyświetli się nam jego imię i nazwisko, telefon komórkowy jeżeli taki posiada, adres e-mail. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego – dodaje Mariusz Miszczyk.

Pierwsze spotkania odbędzie się we wtorek, 28 marca o godz. 17:00 w Domu Seniora „Wigor” przy ul. Jaworowej 4a w Dąbrowie Górniczej. Drugie zaplanowane jest 4 kwietnia o godz. 17:00 w Zespole Szkół Sportowych przy ul. Fryderyka Chopina 34 w Dąbrowie Górniczej. O kolejnych spotkaniach zaplanowanych w Strzemieszycach, Łęknicach, Redenie, Błędowie i  Ujejscu organizatorzy będą informować.

Sylwetki wszystkich dąbrowskich dzielnicowych a także ich numery telefonów można znaleźć na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej, w zakładce – „Twój dzielnicowy”.

Jak oceniasz służbę zdrowia w naszym regionie?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here