W czwartek, 17 października przy Alei Zagłębia Dąbrowskiego znaleziono w krzakach pocisk artyleryjski, najprawdopodobniej pochodzący z czasów II wojny światowej.

Przy Alei Zagłębia Dąbrowskiego w Dąbrowie Górniczej, w pobliżu skupu złomu, znaleziono pocisk artyleryjski. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, nieznany mężczyzna, po tym jak w skupie nie przyjęto jego znaleziska porzucił go w krzakach.

– Na miejsce wezwano saperów oraz policyjnego pirotechnika, który stwierdził, że może to być niewybuch z czasów II wojny światowej – pocisk artyleryjski kalibru 88 mm, tzw. smugowy. Na czas prowadzonych działań został wstrzymany ruch na tym odcinku drogi – wyjaśnia asp. szt. Mariusz Miszczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej.

Działania zostały zakończone przed godz. 18:00. Pocisk został zabrany z miejsca zdarzenia, a ruch został przywrócony. – Takich zdarzeń jest więcej, także na terenie naszego miasta, na szczęście nie wszystkie kończą się tak tragicznie, jak w Kuźni Raciborskiej – dodaje Mariusz Miszczyk.