Mundurowi z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli 35-letniego kierowcę mercedesa. Pomimo ograniczenia prędkości do 70 km/h, mężczyzna miał „na liczniku” aż 154 km/h. Kierowca otrzymał mandat w wysokości 2500 zł. To efekt nowych przepisów i wyższych stawek mandatów.

Nowy rok przyniósł ze sobą spore zmiany związane w kwestii mandatów za najpoważniejsze drogowe wykroczenia. Surowe kary mają ograniczyć łamanie przepisów przez stwarzających największe zagrożenie piratów drogowych.

pirat drogowy
Znacznie przekroczył prędkość – fot. KPP w Będzinie

Będzińscy policjanci bardzo szybko nałożyli wysoki mandat, zgodny z nowym taryfikatorem. nałożyli mandat w wysokości 2500 złotych. Na drodze krajowej 91 w Siewierzu policjanci zauważyli kierującego, który znacząco przekraczał prędkość, stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie i innych uczestników drogi.

35-letni mężczyzna na ograniczeniu prędkości do 70 km/h rozwinął prędkość sięgającą 154 km/h. Brawurową jazdę kierowcy uwiecznił policyjny wideorejestrator. Za popełnione wykroczenie mężczyzna otrzymał 10 punktów karnych oraz mandat w kwocie 2500 złotych.

– Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagę na drodze przypinając, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych – przypominają policjanci.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Mandaty 2022. Wyższe kary dla piratów drogowych