Policja zatrzymała 21-letniego mieszkańca Będzina. Mężczyzna podejrzewany jest o zmuszanie swojej 18-letniej partnerki życiowej do uprawiania prostytucji. Sutener poza nakłanianiem do prostytucji usłyszał także zarzut czerpania korzyści z nierządu oraz znęcania psychicznego i fizycznego nad kobietą.

Jak informuje policja, 21-letni mieszkaniec Będzina od września bieżącego roku nakłaniał swoją 18-letnią partnerkę życiową do uprawiania prostytucji. Młoda kobieta zajmowała się nierządem w różnych mieszkaniach na terenie województwa.

Poza zmuszaniem do prostytucji, mężczyzna dodatkowo czerpał korzyści z procederu swojej partnerki, a zarzuty które usłyszał objęły również znęcanie psychiczne i fizyczne nad kobietą.

Bezpośrednio po zatrzymaniu przez będzińskich stróżów prawa 21-latek trafił do zakładu penitencjarnego, gdzie w związku z nakazem wydanym przez katowicki sąd rozpoczął odbywanie kary pozbawienia wolności.

Jego dalszym losem zajmie się teraz sąd i prokurator. W związku z popełnionymi przestępstwami „za kratkami” może spędzić teraz nawet 10 kolejnych lat.