We wtorek, 14 lipca, Iwona Łobejko została odwołana ze stanowiska dyrektora Zagłębiowskiego Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej. Taką decyzję podjął prezydent miasta.

Decyzję o odwołaniu Iwony Łobejko z funkcji dyrektora ZCO podjął Marcin Bazylak. Jak tłumaczy prezydent dębowego miasta powodem tej decyzji był brak dialogu z pracownikami. – Liczyłem, że pani dyrektor będzie zarządzała szpitalem w oparciu o dialog z kadrą medyczną placówki. Niestety w obecnej sytuacji nie widzę możliwości dalszej współpracy między panią dyrektor a ordynatorami – wyjaśnia swoją decyzję Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Warto przypomnieć, że Iwona Łobejko została powołana na to stanowisko w 2019 roku, wcześniej, przez wiele lat kierowała Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu.

Iwona Łobejko – fot. mat. pras.

Do czasu wyłonienia nowego dyrektora, ZCO pokieruje dr Tomasz Szczepanik, dotychczasowy zastępca dyrektora ds. lecznictwa. Dr Szczepanik od lat związany jest z Zagłębiowskim Centrum Onkologii, gdzie obecnie kieruje także oddziałem diabetologii. Pełni również funkcję Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie diabetologii.

– W trakcie epidemii koronawirusa doktor Szczepanik dał się poznać jako sprawny organizator, który w tym trudnym czasie skutecznie koordynował opiekę medyczną świadczoną przez szpital. Jestem przekonany, że podoła i temu wyzwaniu – podsumowuje prezydent Bazylak.

Nowy dyrektor zostanie wyłoniony w konkursie, który zaplanowany jest na ostatni kwartał tego roku.