W poniedziałek, 6 listopada fragment ulicy Podzamcze w Będzinie (od ul. Czeladzkiej do DW910) zostanie wyłączony z ruchu. Wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

W związku z zamknięciem fragmentu ulicy Podzamcze w Będzinie wprowadzone zostaną objazdy dla linii: 25, 27, 28, 40, 61, 90, 104, 260, 603, 606, 807, 813, 818, 902N, 904N, 916, 921 oraz 928.

Linia autobusowa nr 25 kursować będzie bezpośrednio z alei Kołłątaja przez rondo czeladzkie do ulicy Gzichowskiej. Wyłączone z obsługi zostaną przystanki: „Będzin Zamek”, „Będzin Urząd Miasta”, „Będzin Stadion” oraz „Będzin Rondo”.

Linia autobusowa nr 27 kursować będzie z alei Kołłątaja przez rondo czeladzkie, a następnie ulicą Małobądzką, Piłsudskiego do włączenia się na trasy rozkładowe. Wyłączony z obsługi zostanie przystanek „Będzin Zamek”, a obsługa przystanku „Będzin Stadion” odbywać się będzie na ulicy Małobądzkiej (przed skrzyżowaniem z ulicą Piłsudskiego).

Dodatkowo, na wniosek gminy Wojkowice, dla linii nr 27 od 6 listopada wprowadzona zostaje zmiana rozkładu jazdy – linia kursować będzie trasą okrężną, a wybrane kursy będą skrócone do przystanku „Będzin Grodziec Różyckiego”. Do obsługi zostanie włączony przystanek „Będzin Grodziec Krasickiego” (stanowisko zlokalizowane na ulicy Nadgórników). Rozkład uwzględnia również korekty godzin odjazdu w ciągu całego tygodnia.

Natomiast linie autobusowe nr: 28, 260, 603, 606, 818 (kursy zjazdowe), 902N, 928 kursować będą z alei Kołłątaja przez rondo czeladzkie, a następnie ulicą Małobądzką, Piłsudskiego do włączenia się na trasy rozkładowe. W zamian za wyłączony z obsługi przystanek „Będzin Zamek” do obsługi włączony zostanie przystanek „Będzin Stadion” (stanowisko na ul. Piłsudskiego).

Linia autobusowa nr 40 w kursach do oraz z Gospodarczej Bramy Śląska kursować będzie bezpośrednio z alei Kołłątaja przez rondo czeladzkie do ulicy Gzichowskiej/Czeladzkiej. W tych kursach wyłączone z obsługi zostaną przystanki: „Będzin Zamek”, „Będzin Urząd Miasta”, „Będzin Rondo” oraz „Będzin Stadion”.

Linia autobusowa nr 61 w kursach do oraz z Gospodarczej Bramy Śląska kursować będzie z alei Kołłątaja przez rondo czeladzkie, a następnie ulicą Małobądzką, Piłsudskiego do włączenia się na trasy rozkładowe. W tych kursach wyłączone z obsługi zostaną przystanki: „Będzin Zamek”, „Będzin Urząd Miasta”, a przystanek „Będzin Stadion” obsługiwany będzie przy ulicy Małobądzkiej (przed skrzyżowaniem z ulicą Piłsudskiego).

Linie autobusowe nr 104 (kursy wyjazdowe), 904N kursować będą z ulicy Gzichowskiej przez rondo czeladzkie, a następnie ulicą Małobądzką, Piłsudskiego do włączenia się na trasy rozkładowe. W zamian za wyłączony z obsługi przystanek „Będzin Zamek” do obsługi włączony zostanie przystanek „Będzin Stadion” (stanowisko na ul. Piłsudskiego).

Linia autobusowa nr 90 kursować będzie z ulicy Piłsudskiego ulicą Małobądzką, rondem „czeladzkim” do włączenia się na trasę rozkładową. Wyłączony z obsługi zostanie przystanek „Będzin Urząd Miejski”, a przystanek „Będzin Stadion” obsługiwany będzie przy ulicy Małobądzkiej.

Linie autobusowa nr 807, 813, 818 (kursy wyjazdowe) kursować będą z alei Kołłątaja przez rondo czeladzkie, a następnie ulicą Małobądzką do włączenia się na trasy rozkładowe. Autobusy tej linii obsługiwać będą przystanek „Będzin Stadion” zlokalizowany na ulicy Małobądzkiej (za skrzyżowaniem z ulicą Piłsudskiego).

Linia autobusowa nr 916 kursować będzie z ulicy Gzichowskiej przez rondo czeladzkie, a następnie ulicą Małobądzką do włączenia się na trasy rozkładowe. W kursach przez „Będzin Krasickiego” autobusy tej linii obsługiwać będą przystanek „Będzin Stadion” zlokalizowany na ulicy Małobądzkiej (za skrzyżowaniem z ulicą Piłsudskiego), natomiast w kursach bez obsługi „Będzin Krasickiego” autobusy tej linii obsługiwać będą przystanek „Będzin Stadion” zlokalizowany na ulicy Małobądzkiej (przed skrzyżowaniem z ulicą Piłsudskiego).

Ostatnia zmiana dotyczy linii autobusowej nr 921, ktora kursować będzie z ulicy 11 Listopada ulicą Zawale, Modrzejowską do włączenia się na trasę rozkładową.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here