Bartosz Zawadzki po raz kolejny pokazał klasę i w rozgrywanych w Poznaniu Mistrzostwach Polski BJJ okazał się najlepszy.

Bartosz Zawadzki znów o sobie przypomniał. Tym razem młody sosnowiczanin pokazał klasę w Poznaniu, deklasując rywali i zdobywając złoto na prestiżowych Mistrzostwach Polski BJJ.

– Mistrzostwa Polski BJJ to największy turniej brazylijskiego jiu jitsu w kraju. Ten medal wiele dla mnie znaczy, ponieważ startując regularnie od czterech lat, nie udało mi się wcześniej zdobyć złota. Zawsze był to dla mnie wyjątkowo pechowy turniej. Dlatego w tym roku jestem bardzo szczęśliwy, że wszystko poszło po mojej myśli – powiedział nam Bartosz Zawadzki.

Zawodnik z Zagłębia stoczył łącznie cztery walki. – Trzy walki zakończyłem przed czasem, a jedną zdominowałem na punkty – dodaje Zawadzki.

Ostatnie tygodnie dla Bartosza Zawadzkiego są niezwykle udane. Młody zawodnik z Sosnowcu triumfował m.in. w Chorwacji (dwa złota), Niemczech (dwa złota) i Szkocji, gdzie zdobył aż cztery złote medale.

Mimo intensywnych przygotowań Bartosz Zawadzki nie zwalnia tempa i już przygotowuje się na kolejne wyzwania. – W styczniu na pewno wystartuje w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Lizbonie – zapowiada.

Bartosz Zawadzki na co dzień trenuje w Gracie Barra Sosnowiec, a jego trenerem jest Maciej Polok – czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu, mistrz świata w ne-waza oraz grapplingu. – Jest to osoba, dzięki której ciągle się rozwijam, która zawsze stara się dać każdemu zawodnikowi jak najwięcej – zachwala zawodnik.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kim jest Bartosz Zawadzki?