Katowiccy policjanci, pełniący służbę na ulicach Sosnowca, wraz z sosnowieckimi funkcjonariuszami zatrzymali w Jaworznie 31-letniego mężczyznę, który ukradł samochód marki BMW z centrum Sosnowca, wciągając je na lawetę.

Policjanci katowickiego oddziału prewencji pełniąc służbę na ulicach Sosnowca otrzymali informację, że w centrum miasta doszło do kradzieży samochodu marki BMW. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że auto prawdopodobnie wciągnięto na lawetę i wywieziono w nieznanym kierunku.

Wywiadowcy podjęli natychmiastowe czynności, dzięki którym szybko udało się ustalić, że sprawcy przewieźli samochód do Jaworzna. Wspólnie z kryminalnymi z sosnowieckiego komisariatu, właśnie w Jaworznie namierzyli mężczyznę, który mógł mieć związek z kradzieżą.

Na posesji mężczyzny, na lawecie ciągniętej przez jego samochód faktycznie znajdowało się BMW, jednak w innym kolorze. Szybko jednak wyjaśniło się, że w tym samym dniu 31-latek kupił samochód takiej samej marki. Okazało się jednak, że na terenie posesji, gdzie został zatrzymany, mundurowi znaleźli drugą lawetę, a na niej skradzione w Sosnowcu bmw.

Na początku zatrzymany sosnowiczanin zaprzeczał, aby był zamieszany w kradzież samochodu. Gdy przestał wreszcie plątać się w zeznaniach, przyznał ostatecznie, że ukradł samochód. Tłumaczył, że chciał dzięki temu zabezpieczyć sobie wszystkie części, które mogłyby okazać się potrzebne w trakcie planowanej naprawy i remontu nabytego właśnie egzemplarza.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo może trafić do więzienia nawet na 10 lat.