W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się długo wyczekiwana przez mieszkańców przebudowa ulicy Modrzejowskiej w Sosnowcu.

Remont rozpoczął się od strony ulic Małachowskiego i Kościelnej. Na czas wykonywanych prac w okolicy została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Utrudnienia pojawiają się również na ulicy Targowej – na odcinku od ulicy Małachowskiego do ulicy Modrzejowskiej.

Jak zapewniają urzędnicy, dojście do posesji w strefie robót będzie możliwe, ale dojazd ograniczony zostanie wyłącznie dla pojazdów budowy, zaopatrzenia i mieszkańców.

Przebudowa głównego miejskiego deptaka ma kosztować blisko 3,4 mln zł, a wykonawcą prac jest firma TKS. Modernizacja potrwa około pół roku.

Przebudowa ulicy Modrzejowskiej w Sosnowcu – fot. MZ
Przebudowa ulicy Modrzejowskiej w Sosnowcu – fot. MZ

W pierwszej kolejności swoje prace wykona jednak Tauron Ciepło, który w ulicy ułoży sieć ciepłowniczą i stopniowo będzie podłączać do niej kolejne budynki. W ten sposób miasto chce ograniczyć emisję pyłów w ścisłym centrum miasta.

W ramach prac wybudowana zostanie również kanalizacja deszczowa, która powinna w dużym stopniu ograniczyć pojawiający się od czasu do czasu przykry zapach ze studzienek.

Przebudowa ulicy Modrzejowskiej w Sosnowcu – fot. MZ
Przebudowa ulicy Modrzejowskiej w Sosnowcu – fot. MZ

Ulica Modrzejowska przejdzie prawdziwą metamorfozę. Sama ulica zyska nowe LED-owe oświetlenie, a obecną niezbyt efektowną kostkę brukową zastąpią granitowe płyty. Zmieni się również architektura ulicy – pojawią się stojaki na rowery, ławki, kosze na śmieci oraz ograniczniki ruchu. Przybędzie również zieleni, w specjalnych wypustach zostaną posadzone drzewa – lipy srebrzyste.

Ciekawym akcentem będzie także fontanna, która pojawi się na wysokości drogerii Rossmann. Ma być podobna do tej, która funkcjonuje już na skwerku przy ul. Małachowskiego.