Po tragicznym wypadku, w którym zginęło troje 19-latków, władze powiatu zawierciańskiego ogłosiły żałobę we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych. W ten sposób uczczą pamięć zmarłych.

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek, 4 listopada, przy ul. Skarżyckiej w Zawierciu. W drodze powrotnej ze szkoły samochód, którym jechało troje 19-latków, zderzył się z cysterną. Niestety nie udało się ich uratować.

– Prowadzone przez prokuratora śledztwo wyjaśni przyczynę i okoliczności tego tragicznego wypadku – poinformował nadkom. Andrzej Świeboda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

Nastolatkowie byli uczniami Zespołu Szkół im. gen. Józefa Bema w Zawierciu. Aby uczcić ich pamięć, zarząd powiatu zawierciańskiego ogłosił we wszystkich szkołach ponadpodstawowych powiatu żałobę.

Żałoba trwa od wtorku do piątku, 8 listopada do godziny 12:00. W tym czasie odwołane zostaną wszelkie imprez publiczne o charakterze kulturalnym i rozrywkowym. Na znak żałoby na budynkach szkół ponadpodstawowych powiatu umieszczone zostaną flagi z kirem.