Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności dramatycznego wypadku, który miał miejsce na autostradzie A1 w rejonie Dobieszowic (pow. będziński). Zginął 24-letni mężczyzna.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w środę, 24 października kilka minut po godzinie 17.00 na autostradzie A1 w rejonie Dobieszowic. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów wpływ na zdarzenie drogowe mogły mieć warunki atmosferyczne związane z silnym wiatrem.

– Najprawdopodobniej to właśnie silny podmuch wiatru w połączeniu z nadmierną prędkością spowodował utratę panowania nad fiatem punto, za kierownica którego siedział 24-letni zabrzanin. Samochód uderzył najpierw w barierę energochłonną by następnie wypaść z jezdni i uderzyć w konstrukcję ekranów dźwiękochłonnych – informuje będzińska policja.

Śmiertelny wypadek na A1 – fot. Policja
Śmiertelny wypadek na A1 – fot. Policja

Obrażenia jakich doznał w wyniku wypadku kierowca fiata okazały się śmiertelne. Policjanci z Będzina aktualnie wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. Obecny na miejscu prokurator zarządził sekcję zwłok.