Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali troje podejrzanych o kradzież miedzianego poszycia dachowego z kościoła w Błędowie. Grozi im do 5 lat za kratkami.

W ubiegłym tygodniu nad całym krajem przeszedł front atmosferyczny z silnymi burzami. Efektem tego było zerwanie dachu z kościoła w Błędowie. Dodatkowo, duża część tego poszycia została skradziona z uwagi na to, że wykonana była z miedzi.

Policjanci wydziału kryminalnego ząbkowickiego komisariatu otrzymali zgłoszenie i natychmiastowo przystąpili do działania. Mundurowi nie ograniczali się jedynie do czynności prowadzonych na miejscu zdarzenia. Doświadczenie podpowiadało im, że pewnych informacji należy szukać na terenie całego miasta.

W wyniku ustaleń policjanci zatrzymali trzy osoby w wieku 18-29 lat, podejrzewanych o kradzież. Okazało się, że jednym z nich była kobieta, która przewoziła skradzioną miedź do punktu skupu swoim osobowym renault. Na dodatek w trakcie przeszukania policjanci znaleźli u niej narkotyki w postaci amfetaminy i suszu marihuany.

Podejrzanych o kradzież zatrzymano i przewieziono do policyjnego aresztu. Policjanci w trakcie czynności zabezpieczyli dwa pojazdy mające związek z całą sprawą, które zostały zatrzymane na poczet przyszłych kar. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie całej trójce zarzutu kradzieży, kobieta dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków. Grozi im do 5 lat za kratkami.