Sosnowiecka grupa Eier chce zagrać na tegorocznym Tauron Life Festival Oświęcim 2018. Aby spełnić ich marzenie trzeba oddać na nich głos.

Zagłębiowska grupa Eier chce wystąpić na Tauron Life Festival Oświęcim, który już po raz dziewiąty odbędzie się w dniach od 14 do 16 czerwca. Aby tak się jednak stało, potrzebne są głosy internautów.

Jak można pomóc sosnowieckim muzykom? Wystarczy wejść na stronę festiwalu i oddać głos na Eier.

Zespół Eier to sosnowiecka grupa założona 2009 roku. Zespół gra melodyjny rock z damskim charyzmatycznym wokalem. Teksty zespołu pisane są w języku polskim. Grupa wydała debiutancką płytę „Eier” (2011) oraz album „Iluzjonista” (2013). Eier lubi koncertować i kilkukrotnie nagradzany był różnymi nagrodami na festiwalach.

– Eier gra zaraźliwie melodyjny metal, z czystym, acz drapieżnym głosem wokalistki. Nie ma tu ekwilibrystyki technicznej, ale zestaw naprawdę chwytliwych tematów jest obszerny. Ponadto zespół udanie łączy heavymetalową tradycję z polską ludowością, co czyni zeń całkiem obiecujące zjawisko – czytamy o zespole w magazynie Teraz Rock.

Skład zespołu tworzą: Grażyna Machura (wokal), Andrzej Garnek (gitara), Karol Fujarski (gitara), Alek Kita (bas) i Piotr Kowalski (perkusja).

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Blue Cafe, Alvaro Soler i Carlos Santana. Kto jeszcze zaśpiewa?