W czerwcu już po raz kolejny odbędzie się Tauron Life Festival Oświęcim. Na scenie zobaczymy takie gwiazdy, jak Alvaro Soler, Blue Cafe i Vera Jonas. Gwiazdą imprezy będzie Carlos Santana.

Fani dobrego rocka i muzyki, którą rządzą emocje powinni być zadowoleni. W dniach od 14 do 16 czerwca już po raz dziewiąty odbędzie się Tauron Life Festival Oświęcim.

15 czerwca na Tauron Life Festival Oświęcim wystąpią m.in. kochany przez polską publiczność Alvaro Soler, nasza rodzima gwiazda pop z soulowym zacięciem – Blue Cafe, oraz Vera Jonas Experiment, węgierska grupa, która podbija europejską scenę alternatywną Obok nich na scenie tego dnia pojawi się także artysta wyłoniony w konkursie Life on Stage, zaś punktem kulminacyjnym wieczoru będzie koncert Carlosa Santany.

Alvaro Soler

Alvaro Soler - fot. mat. pras.
Alvaro Soler – fot. mat. pras.

Alvaro Soler to hiszpański wokalista, który podbił serca Polaków w 2014 roku – jego singiel „El Mismo Sol” był utworem najczęściej granym przez polskie stacje radiowe. Wydany rok później album „Eterno Agosto” zdobył potrójną platynę, a piosenki z tej płyty przez długie tygodnie okupowały najwyższe miejsca na listach przebojów. Hitem okazał się też kawałek „Libre” nagrany w 2016 roku w duecie z polską wokalistką, Moniką Lewczuk.

Blue Cafe

Blue Cafe - fot. mat. pras.
Blue Cafe – fot. mat. pras.

Zespół Blue Cafe to niekwestionowana gwiazda polskiej sceny muzycznej, która w tym roku obchodzi 20-lecie istnienia. Podczas TLFO zespołowi towarzyszyć będą specjalnie zaproszeni goście, a ze sceny popłyną zarówno największe hity, takie jak „Buena” czy „My Road”, jak i utwory z nowej płyty, która ukaże się wiosną.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani udziałem w kolejnej edycji Tauron Life Festival Oświęcim zwłaszcza, że tego samego dnia występuje legendarny artysta Carlos Santana. Przygotowujemy wyjątkowy show. Do udziału w naszym koncercie zaprosiliśmy wielu znakomitych muzyków. Próby już trwają – zapowiadają muzycy.

Vera Jonas

Vera Jonas - fot. mat. pras.
Vera Jonas – fot. mat. pras.

Grupa Vera Jonas Experiment została założona przez młodą węgierską piosenkarkę, gitarzystkę i autorkę tekstów. Nagradzani w swej ojczyźnie, m.in. za najlepszy album indie/alternative 2016 roku, zdobywają fanów w kolejnych zakątkach Europy i świata – mają na koncie występy w Rumunii, Austrii, czy Niemczech. Dwukrotnie zagrali na festiwalu Eurosonic w Holandii, a jedna z ich płyt ukazała się w Japonii.

Carlos Santana

Carlos Santana - fot. mat. pras.
Carlos Santana – fot. mat. pras.

Na koniec, 15 czerwca, festiwalową sceną zawładnie szaman gitary Carlos Santana. To oznacza, że na pewno ze sceny stadionu oświęcimskiego MOSiR-u popłyną dźwięki „Smooth”, „Samba Pa Ti”, „Maria Maria”, „Corazon Espinado” i innych hitów jednego z najważniejszych artystów w historii rocka. – Muzyka może być spoiwem łączącym ludzi. Tak brzmi wielkie przesłanie, które słyszę, odkąd byłem nastolatkiem, i w które wciąż wierzę – napisał Carlos Santana w swej autobiografii “Uniwersalny Ton. Historia mojego życia”.

Pochodzący z Meksyku, a mieszkający w Kalifornii Carlos Santana znalazł się w elitarnym gronie najlepszych gitarzystów wszech czasów według magazynu „Rolling Stone”. Ma w dorobku 10 nagród Grammy i miejsce w Rock and Roll Hall of Fame. Wydał przeszło 30 albumów studyjnych – podpisanych własnym nazwiskiem lub nazwą kierowanego przez siebie zespołu Santana – a do tego kilkadziesiąt kompilacji i płyt koncertowych. Nagrywał piosenki wspólnie z takimi gwiazdami, jak Michael Jackson, Eric Clapton, Shakira, czy Miles Davies. Fragmenty jego przebojów samplowali inni artyści, m.in. DJ Khaled, który wykorzystał motyw z „Maria Maria” w kawałku “Wild Thoughts” nagranym wraz z Rihanną i Brysonem Tillerem.

Początki kariery Santany sięgają wczesnych lat 60., a przełomowym momentem okazał się dla niego występ na legendarnym festiwalu Woodstock w 1969 roku, po którym zyskał status gwiazdy rocka. Po świetnych latach 70. i 80. przyszedł chwilowy spadek popularności, po którym gitarzysta wrócił na szczyt w wielkim stylu z krążkiem „Supernatural” (1999). Od tamtego czasu nie zwalnia tempa – koncertuje, nagrywa kolejne płyty i umacnia status legendy rocka.

Występ Carlosa Santany w Oświęcimiu będzie jedynym polskim przystankiem na zaplanowanej na 2018 roku światowej trasie Divination Tour.

Czym jest LFO?

Oświęcimski festiwal jest wyjątkowym wydarzeniem na kulturalnej mapie Polski. To święto pokoju, tolerancji i równości. Pokojowa idea wyróżnia go od innych festiwali w naszym kraju. LFO to nie tylko muzyka – wśród atrakcji przygotowanych dla uczestników znajdą się, jak co roku, działania edukacyjne, warsztaty, akcje związane z promowaniem pokojowej idei festiwalu, a także wystawy, spektakle teatralne, wydarzenia sportowe.

Głównymi gwiazdami dotychczasowych edycji festiwalu byli: Scorpions (2017), Queen & Adam Lambert (2016), Elton John (2016), Chris de Burgh (2015), Eric Clapton (2014), Soundgarden (2014), Sting (2013), Peter Gabriel (2012), James Blunt (2011), Ray Wilson (2010).

IX edycja Tauron Life Festival Oświęcim odbędzie się w dniach 14-16 czerwca 2018 roku. Bilety do kupienia na stronie festiwalu i eventim.pl.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here