To było do przewidzenia – Zbigniew Szaleniec pozostanie burmistrzem Czeladzi na drugą kadencję. Na obecnego włodarza tego miasta zagłosowało ok. 80 proc. uprawnionych do głosowania.

Już w niedzielny wieczór stało się jasne, że Zbigniew Szaleniec pozostanie burmistrzem Czeladzi na drugą kadencję. Już od samego początku obecny włodarz tego miasta miał wyraźną przewagę nad konkurentami. Według nieoficjalnych informacji, po zliczeniu głosów w 10 z 22 obwodów wyborczych, obecny burmistrz Czeladzi może liczyć na ok. 80 proc. poparcia.

Obecny burmistrz najstarszego miasta w Zagłębiu Dąbrowskim pokonał Małgorzatę Chojnacką (Prawo i Sprawiedliwość), Stanisława Pisarka (Kukiz’15) i Marka Mrozowskiego (Platforma Samorządowa Nowa Czeladź).

63-letni Zbigniew Szaleniec z czeladzkim samorządem związany jest od 1994 roku, kiedy to po raz pierwszy zasiadł w Radzie Miejskiej. W latach 2002-2005 pełnił funkcję zastępcy burmistrza Czeladzi. W wyborach parlamentarnych w 2005 roku został senatorem. W latach 2011-2014 był zastępcą prezydenta Sosnowca. W 2014 roku odszedł z PO i jako kandydat niezależny został burmistrzem Czeladzi. W drugiej turze zagłosowało na niego 4350 osób. W 2018 roku uzyskał reelekcję już w pierwszej turze.

Więcej szczegółów wkrótce.