echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Zamknięte Centrum Handlowe Sosnowiec zostanie wyburzone. Do sosnowieckiego magistratu wpłynął wniosek o pozwolenie na rozbiórkę.

Warszawska spółka HE Katowice złożyła w sosnowieckim urzędzie wniosek o wydanie pozwolenia na rozbiórkę zamkniętego w zeszłym roku Centrum Handlowego Sosnowiec, przy ul. Baczyńskiego 2.

– Złożenie takiego wniosku i wydanie zgody nie jest tożsame z wyburzeniem. Taka zgoda często niezbędna jest przy sprzedaży działki – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Sosnowcu.

Jak dodaje Rafał Łysy, warszawska firma będzie miała trzy lata na podjęcie decyzji o ewentualnym wyburzeniu.

Na razie nie wiadomo, co powstanie w miejscu zamkniętego centrum handlowego. Jak wyjaśniają miejscy urzędnicy, teren ten objęty jest planem miejscowego zagospodarowania przestrzennego, który dopuszcza w tym miejscu działalność usługową. Nieoficjalnie mówi się o utworzeniu centrum logistycznego lub budowy biurowców.

Powstaną nowe biurowce

Hotel Aria Sosnowiec - fot. Arch. TZ
Hotel Aria Sosnowiec – fot. Arch. TZ

Nowy biurowiec w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego wybuduje za to Sobiesław Zasada, a dokładnie w chodząca w skład Grupy Zasada krakowska spółka Argentum Invest, która pod koniec kwietnia za ponad 4 mln zł kupiła działki przy salonie Mercedes-Benz oraz trasie S86.

Krakowska firma za 4,3 mln złotych stała się właścicielem 3,5 hektarowej działki po byłym hotelu Aria. W pierwszym etapie inwestycji inwestor zapowiada powstanie lakierni dla pobliskiego salonu Mercedesa, który dzierżawi od Grupy Zasada działkę.

echo adrotate_group(8, 0, 0, 0);

Po rozmowach z miastem inwestor planuje także wybudować tutaj nowoczesny, wielopiętrowy biurowiec wysokiej klasy.

– Taki biurowiec to coś, co tak naprawdę powinno być w nowoczesnym mieście. Niewykluczone, że jego działalność będzie połączona również z działalnością hotelarską – powiedział prezydent Arkadiusz Chęciński, który zapowiedział również modernizację parkingu przy ul. Kresowej.

Czy weźmiesz udział w konsultacjach dot. sosnowieckiego ronda Gierka?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);