Zakończono rozbiórkę zamkniętego Centrum Handlowego Sosnowiec w Milowicach, w miejsce, którego stanie park logistyczny Hillwood Zagłębie. To pierwsza tego typu sytuacja w Polsce.

Zakończyła się rozbiórka zamkniętego w 2016 roku Centrum Handlowego Sosnowiec, przy ul. Baczyńskiego 2. Obiekt działał przez 15 lat. We wnętrzu początkowo był Geant, a później Real. Po przejęciu ostatniej marki przez Auchan, losy były niejasne.

Przeprowadzone postępowanie wykazało, że transakcja doprowadzi do ograniczenia konkurencji na jedenastu lokalnych rynkach, co spowodowało podjęcie decyzji o jego zakończeniu działalności. Dodatkowo, na tą decyzję wpływ miały słabe wyniki finansowe marketu.

Ostatecznie dawne centrum handlowe zniknęło z mapy miasta. Na uwagę zasługuje fakt, że to pierwsza tego typu sytuacja, gdy duże centrum handlowe zostaje definitywnie zamknięte, a następnie zniszczone. Dotychczas, pomimo różnych wyników finansowych, na mapie Polski raczej przybywało tego typu obiektów.

Hillwood Zagłebie - fot. mat. pras.
Hillwood Zagłebie – fot. mat. pras.

Wiadomo już, że w miejsce dawnego centrum handlowego powstanie centrum logistyczne. Jak informuje inwestor, kompleks będzie składać się z dwóch nowoczesnych hal magazynowych klasy „A” o łącznej powierzchni ponad 44 tys. m kw. Ponadto, park posiadać będzie bezpośrednie połączenie z trasą średnicową i autostradą A4, a także parking dla pracowników i gości. Park zaoferuje klientom powierzchnie biurowe.

Hillwood Zagłębie (pierwotna nazwa to Hillwood Katowice), bo tak nazywa się inwestycja, to park, który jest strategicznie położony w centrum aglomeracji Śląskiej w Sosnowcu przy drodze krajowej nr S86 (al. Roździeńskiego) zaledwie 6 km od centrum Katowic.

Na uwagę przyszłych najemców zasługuje łatwy dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej dzięki rozwiniętej sieci transportupublicznego. Tuż przy wjeżdzie do parku znajdują się przystanki linii tramwajowej oraz licznych linii autobusowych. Park posiada bezpośrednie połączenie z Trasą Średnicową i autostradą A4 oddaloną 6,5 km na południe.

Budowa nowego obiektu rozpocznie się wkrótce po tym, jak teren zostanie oczyszczony z gruzów.