Działacze klubu z Dąbrowy Górniczej ogłosili pierwszy zagraniczny transfer. Nowym zawodnikiem MKS-u został Amerykanin, D.J. Shelton.

Urodzony w Kalifornii 26-letni wychowanek Washington State Cougars gra na pozycji skrzydłowego. W swoim ostatnim sezonie na parkietach ligi uniwersyteckiej notował średnio 10,1 punktu i 9,6 zbiórki trafiając z 40-procentową skutecznością.

Po skończeniu uczelni przeniósł się do Belgii. Występował w Kangoeroes Basket Willebroek. Następie przeniósł się do Turcji i zasilił Akhisar Belediyespor. Grał też we włoskim Victoria Libertas Pesaro, a ostatnio w lidze bułgarskiej w BC Rilski Sportist. W 23 meczach notował średnio 19 punktów i 10 zbiórek.

Przypomnijmy, że wcześniej do drużyny dołączył 30-letni skrzydłowy Michał Gabiński (ostatnio Polfarmex Kutno). Kontrakt przedłużył także Maciej Kucharek.

To jednak nie koniec zmian w dąbrowskim MKS-ie. Klub ma nowego dyrektora sportowego. Został nim Marcin Cieńciała, który w poprzednim sezonie pełnił rolę menedżera ds. marketingu i PR-u. Wiemy już też, kto zastąpił na ławce trenerskiej Chorwata Drażena Anzulovicia. Nowym szkoleniowcem koszykarzy MKS-u Dąbrowa Górnicza został Jacek Winnicki.