W ostatnim tygodniu w dąbrowskim MKS-ie doszło do kilku istotnych zmian personalnych w klubie i w zespole.

Na początku tygodnia klub z Dąbrowy Górniczej ogłosił, że nowym dyrektorem sportowym został wieloletni pracownik klubu Marcin Cieńciała, który w poprzednim sezonie pełnił rolę menedżera ds. marketingu i PR-u.

– Zdaję sobie sprawę, że spoczywa na mnie duża odpowiedzialność i czekają na mnie nowe obowiązki – powiedział dyrektor Marcin Cieńciała. – Jestem jednak wdzięczny zarządowi klubu, że zdecydował się powierzyć mi tak odpowiedzialne stanowisko. To dla naszej drużyny nowy ekscytujący etap i wszyscy jesteśmy gotowi wspólnie pracować na rzecz klubu – dodał.

Jego dotychczasowe obowiązku przejął z kolei Michał Kajzerek, który dotąd pracował jako menedżer ds. mediów drużyny. – Przede mną jeszcze wiele lekcji, ale myślę, że wykorzystałem swoje szanse, zdobyłem cenne doświadczenie i czerpię ogromną przyjemność z funkcjonowania w naszym środowisku. To naprawdę jedna wielka rodzina. Dziękuję zarządowi MKS-u za zaufanie i powierzenie nowej funkcji – powiedział Michał Kajzerek.

Do pierwszych zmian doszło także w samej drużynie. Nowym graczem MKS-u został Michał Gabiński. 30-letni skrzydłowy dwa ostatnie sezony spędził w Polfarmeksie Kutno. Koszykarz pochodzi ze Stalowej Woli, tak jak grający w Dąbrowie Górniczej Piotr Pamuła i Bartłomiej Wołoszyn. Przedłużyć kontrakt z zagłębiowskim teamem zdecydował się także Maciej Kucharek. To będzie już jego drugi sezon w barwach MKS-u.

Klub nie poinformował jeszcze, kto w nowym sezonie poprowadzi zespół. Nieoficjalnie mówi się, że największe szanse na zatrudnienie ma Jacek Winnicki, który doprowadził Polski Cukier Toruń do wicemistrzostwa Polski.

Przypomnijmy, że Drażen Anzulović tuż po zakończeniu fazy play off poinformował, że odchodzi. Szkoleniowiec nie porozumiał się z działaczami klubu w sprawie przedłużenia kontraktu.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here