Wernisaż wystawy prac Sebastiana „Stecyka” Stecia odbędzie się 19 października w Zagłębiowskiej Mediatece. Tytuł to „Socjofobie Popmorpha”, a jego treść i znaczenie postarają się przybliżyć grafiki.

Przygotowana ekspozycja to zbiór grafik powstałych w różnych okresach życia artysty, który do tej pory kojarzony był głównie z działalnością muzyczną, jednak prace graficzne tworzył już od wielu lat. Wystawa zaprezentowana w Zagłębiowskiej Mediatece będzie swego rodzaju graficznym debiutem Sebastiana Stecia.

Prezentowane prace są utrzymane w klimatach popartowych z elementami xenomorhingu. Sam autor nie chce narzucać widzowi swojej interpretacji, zostawia wolne pole do analizy swoich prac.

Twórca wystawy

Sebastian „Stecyk” Steć (ur. 28 stycznia 1974 r. w Sosnowcu) – muzyk, perkusista, jeden z prekursorów polskiej muzyki ska, współtwórca takich zespołów jak Dirty Flower, Skankan, Horrorshow, czy Ziggie Piggie. Grał z Robertem Brylewskim, Izraelem, Kryzysem, Konopians oraz z niezliczoną grupą muzyków i wokalistów. Człowiek doskonale znany w środowisku muzycznym – nie tylko w Sosnowcu. Eksploatuje z dużymi sukcesami różne gatunki muzyczne. Działał wraz z Mikołajem Tabako w elektronicznym projekcie STC Tabako (współpraca z ikoną jazzu Robertem Majewskim).

Stecyk nawiązał również współpracę z Bob One, czego owocem był klip „Może tak”. W 2018 r. wraz z Andrzejem Mikulskim powołał projekt Dr Micoolstein & Prof. STC nagrywając ciekawy, eksperymentalny singiel jazzowo-elektroniczny zatytułowany „Open Lab”. Obecnie, oprócz sfery muzycznej, z powodzeniem zajmuje się również tworzeniem klipów filmowych.

Wystawa udostępniana będzie w Galerii Zagłębiowskiej Mediateki w terminie 19 października – 19 listopada – przed i w trakcie wszystkich wydarzeń kulturalnych odbywających się w auli. Osoby zainteresowane przyjrzeniem się z bliska prezentowanym pracom w godzinach otwarcia Mediateki, ale nie podczas imprez kulturalnych, proszone są o wcześniejszy kontakt z Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki lub o zwrócenie się po pomoc w szatni.