Półroczny kontrakt z opcją przedłużenia o rok podpisał z Zagłębiem Sosnowiec Claudio Kiala. Nowy piłkarz ma paszport Niderlandów i został pozyskany do drugiej drużyny, która gra w lidze okręgowej.

23-letni Claudio Kiala zagrał wcześniej w sparingowym wyjazdowym meczu drugiej drużyny Zagłębia z MRKS Czechowice-Dziedzice. Podopieczni trenera Grzegorza Bąka wygrali 5:2, a dwie bramki i asystę zapisał na koncie właśnie Kiala, który reprezentuje Niderlandy (wcześniej Holandia), ale mieszka w Belgii.

Claudio Kiala nowym piłkarzem drugiej drużyny Zagłębia – fot. Marek Rybicki

Jego pierwszym klubem była Roda Kerkrade, gdzie Kiala grał w drużynie U-19. Później ten szybki skrzydłowy występował na Łotwie, w Norwegii, Belgii i Rumunii. Jego ostatni klub to TEC Tiel, grający na poziomie III ligi Niderlandów.

Claudio Kiala nowym piłkarzem drugiej drużyny Zagłębia – fot. Marek Rybicki

– Jestem bardzo zadowolony z możliwości podpisania kontraktu z Zagłębiem. Chcę się tu pokazać z jak najlepszej strony i awansować do pierwszej drużyny. O Zagłębiu bardzo dużo mówił mi Quentin Seedorf. To on powiedział mi, bym spróbował swoich sił w Sosnowcu. Quentin mówił, że w klubie jest fajna atmosfera i bardzo oddani kibice. Mam dużą motywację, by grać na coraz wyższym poziomie – mówi nam Claudio Kiala.