Decyzją Sądu Rejonowego w Będzinie tymczasowo aresztowano 25-latka, który usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Informację o zdarzeniu dyżurny otrzymał w czwartek rano. Zgłaszająca interwencję kobieta zaalarmowała policję o tym, że jej partner poszedł do mieszkania sąsiada i dotkliwie pobił znajdującego się w nim 66-letniego mężczyznę. Z jej relacji wynikało, że w nocy ze środy na czwartek para spędzała czas wspólnie, w mieszkaniu.

W pewnej chwili znajdujący się pod wpływem alkoholu i narkotyków partner poszedł do sąsiada i dotkliwie go pobił. Kiedy napastnik zorientował się, że 66-latek nie oddycha, wrócił do swojego mieszkania, by zabrać swoje rzeczy i wyszedł, informując partnerkę, że musi wyjechać.

Policjanci przystąpili do działania. Szybko dowiedzieli się, że 25-latek może przebywać w Tychach, w pobliżu dworca kolejowego. Kryminalni pojechali tam i zatrzymali sprawcę. Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia zbrodni. Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem grozi mu kara dożywotniego więzienia. Obecnie przebywa w areszcie, gdzie trafił na trzy miesiące.