Sosnowieccy policjanci szybko ustalili i zatrzymali dwóch sprawców pobicia młodego mężczyzny, do jakiego doszło na jednej z ulic dzielnicy Pogoń. Z nieustalonych przyczyn zaatakowali oni nieznanego sobie 23-latka.

Do policjantów zgłosił się 23-letni mężczyzna, który zawiadomił o tym, że poprzedniego dnia został pobity na ulicy, przez dwóch nieznanych sobie mężczyzn. Z jego relacji wynikało, że napastnicy, którym towarzyszyły kobiety z dziećmi w wózkach, z niewiadomych powodów zaatakowali go, kiedy próbował otworzyć drzwi kamienicy, w której mieszka.

Pokrzywdzony doznał ogólnych potłuczeń oraz rozcięcia nieznanym przedmiotem skóry twarzy. Policjanci szybko podjęli czynności, dzięki którym potwierdzili, że przebieg zdarzenia był taki, jak przedstawiony przez pokrzywdzonego. Szybko również ustalili personalia i zatrzymali agresorów.

Obaj zatrzymani mężczyźni, w wieku 21 i 22 lat, są mieszkańcami Sosnowca. Obaj usłyszeli już także zarzuty pobicia, a prokurator zdecydował o objęciu ich policyjnym dozorem. Grozić im może do 3 lat więzienia.