Najbliższy weekend w Będzinie upłynie pod znakiem walk rycerskich. W mieście odbędzie się XIV Turniej Rycerski. Na terenie średniowiecznego zamku odbędzie się szereg różnych atrakcji.

Zamek Królewski w Będzinie przeżyje prawdziwe oblężenie. Od 19 do 21 maja na terenie zagłębiowskiej warowni odbędzie się XIV Turniej Rycerski.

Bractwo Rycerskie Zamku Będzin tradycyjnie na to wydarzenie przygotuje wiele atrakcji. Podczas tegorocznego turnieju będą rozgrywane zarówno stałe punkty turnieju, jak i dalsze nowe atrakcje. Wszystko to odbędzie się z udziałem rekonstruktorów z całej Polski.

W trakcie imprezy zostaną zorganizowanie również zmagania łuczników i zapaśników, a także straszliwa bitwa u podnóża zamku. Na czas trwania turnieju podzamcze zamieni się w rycerski obóz, średniowieczne targowisko i plac turniejowy.

Impreza rozpocznie się już w piątek od średniowiecznych gry planszowych dla rekonstruktorów oraz rozgrywek szachowych. – Postaramy się abyście przeżyli te kilka dni z nami w jeszcze bardziej średniowiecznym klimacie – podkreślają przedstawiciele Bractwa Rycerskiego w Będzinie.

W sobotę już o 10:00 odbędzie się otwarcie targowiska historycznego rzemiosł dawnych wraz z warsztatami, a o 11:00 oficjalne otwarcie XIV Turnieju Rycerskiego. Następnie zostaną przeprowadzone liczne turnieje: łuczniczy oraz bojowy pieszy.

Turniej Rycerski w Będzinie – fot. Sławomir Zommer

Następnie odbędzie się prezentacja strojów historycznych oraz replik broni czarnoprochowej, a także pokazy tańców dawnych i pokaz konny. O 19:00 rycerze stoczą wielką bitwę o będziński zamek, natomiast pół godziny później rozpoczną się walki rycerskie.

O 21:00 rozpoczną się gry i zabawy dla publiczności, a o 22:00 odbędzie się koncert zespołu muzyki dawnej.

Ostatni dzień imprezy rozpocznie się o 10:00. Trzeciego dnia turnieju odbędzie się turniej rzutu włócznią, turniej dla białogłów „Bieg po sukno”, a także „Bieg rycerza i giermka”. Na 13.00 zaplanowano finał turnieju bojowego pieszego. Emocje gwarantowane. Zakończenie turnieju zaplanowano na godz. 15:00.

Czy tworzenie nowego liceum w Sosnowcu ma sens?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...