W niedzielę, 8 kwietnia odbędzie XI Półmaraton Dąbrowski. Uczestnicy wystartują o godz. 11 sprzed stadionu w Ujejscu, a finiszować będą przed halą „Centrum”. Będą utrudnienia i zmiany w ruchu.

Uczestnicy tegorocznego maratonu wystartują o godz. 11:00 sprzed stadionu w Ujejscu, a finiszować będą przed halą „Centrum”. Trasa liczy 21 km. Oprócz biegaczy, rywalizować będą miłośnicy Nordic Walking. Do pokonania będą mieć 5 km, z Pogorii III przed halę.

Półmaraton Dąbrowski od lat cieszy się dużą popularnością. Jest to jedna z najważniejszych i większych imprez biegowych w regionie. W zeszłym roku, w jubileuszowej X edycji, udział wzięło blisko 1600 zawodników.

Będą utrudnienia

– Podczas Półmaratonu, trzeba liczyć się z przejściowymi zmianami i utrudnieniami w ruchu, które wystąpią w godz.11- 14. Dotyczy to miejsc, które znalazły się na trasie zawodów, czyli: ul. Olimpijska, Broniewskiego, Ujejska, Marianki, Jasna, Malinowe Górki, Siewierska, Olszowa, Cupiała, wiadukt nad torami kolejowymi, Graniczna, Piłsudskiego, Królowej Jadwigi, rondo Merkury. Kierowcy muszą stosować się do poleceń policji i służb porządkowych – informuje dąbrowski magistrat.

W rejonie centrum i Gołonoga będzie można korzystać z dróg, na których nie będą obywać się zawody.

PROPONOWANE OBJAZDY

Z Gołonoga do centrum

Ul. Tysiąclecia dojeżdżamy do ronda, na którym skręcamy w prawo w ul. 11-listopada, dalej jedziemy prosto, aż do skrzyżowania z ul. Katowicką, czyli drogą krajową nr 94, (kierunek Katowice). Z ul. Katowickiej zjeżdżamy do skrzyżowania Alei Róż i Legionów Polskich. Skrzyżowanie to przejeżdżamy prosto, wjeżdżając na ul. Legionów Polskich, a następnie skręcamy w prawo w ul. Górniczą, którą dojeżdżamy do ul. Kościuszki.

Od strony Będzina (ul. Sobieskiego)

Na rondzie w centrum skręcamy w prawo w ul. Kościuszki, następnie w lewo w ul. Górniczą do ul. Legionów Polskich. Dojeżdżamy do skrzyżowania z Aleją Róż (z sygnalizacją świetlną) i skręcamy w lewo, zjeżdżając w dół dojeżdżamy do ronda Alei Róż – Królowej Jadwigi. Pamiętajmy, że jadąc ul. Królowej Jadwigi, a dalej Aleją Piłsudskiego nie będziemy mogli skręcić w lewo, aż do ulicy Morcinka.

Organizatorem XI Półmaratonu Dąbrowskiego jest Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here