Firma motoryzacyjna Mucha już 25 lat temu postawiła na samochody marki Opel. Był to mądry wybór. Potwierdził to rozwój salonów sprzedaży w Mikołowie i Tychach, a już niebawem także w Sosnowcu. Auta z błyskawicą są popularne i cenione na Śląsku – można powiedzieć – od początku istnienia marki Opel. Firma od lat zaskakuje wyjątkowo szeroką gamą modeli. Łatwo się o tym przekonać w salonach rodzinnej spółki Mucha.

Modeli i wersji wyposażenia jest tak wiele, że najlepiej skonsultować swoje potrzeby i preferencje z doradcą w salonach Opel Mucha. Czynne jest też codziennie, specjalnie uruchomione informacyjne centrum telefoniczne firmy Opel Mucha w Katowicach.

Począwszy od małolitrażowych modeli typu Adam, gwarantujących niskie spalanie, frajdę z jazdy, zwinność w ruchu miejskim i wypadach za miasto, po nieco większe 3- i 5-drzwiowe Corsy, wszystkie one gwarantują – mimo rozmiarów – sporo przestrzeni nawet dla dorosłych pasażerów. Posiadają także wiele unikatowych rozwiązań funkcjonalnych i podwyższających bezpieczeństwo jazdy. Ciągle budzi zachwyt na drogach luksusowy kabriolet Opla – Caskada.

Do samochodów rodzinnych można zaliczyć kilka wersji modelu Astra, Combo Life, Vivaro Kombi, 5-cio lub 6-cio osobową Zafirę czy wszechstronną Insignię w wersjach 4-drzwiowy notchback i 5-drzwiowy hatchback, sport touner czy country touner. Również w kategorii SUV-ów salony Mucha mają do zaoferowania kilka ciekawych modeli wyróżniających się dynamiczną stylistyką, znakomitym właściwościom jezdnym i ciekawą gamą oszczędnych, nowoczesnych silników. Takie SUV-y Opla, jak np. Crossland X, Grandland X czy Mokka X, wyróżniają się odważnym wzornictwem oraz innowacyjną technologią i wyposażeniem. Wszystkie te modele można spersonifikować czyli zamówić je w swojej ulubionej kolorystyce oraz wyposażeniu silnikowym i elektronicznym.

Zdjęcia aut w salonach sprzedaży Opel Mucha w Mikołowie i Tychach – fot. mat. pras.
Zdjęcia aut w salonach sprzedaży Opel Mucha w Mikołowie i Tychach – fot. mat. pras.

O solidności i jakości popularnej na polskim rynku marki Opel nie trzeba nikogo przekonywać. W stylistyce Opla zawsze można rozpoznać dostojną elegancję, doskonałe proporcje i dynamikę, wygodę lub wręcz komfort jazdy, niezawodność podzespołów i tzw. trzymanie wartości auta przez wiele lat jego użytkowania. Ponadto szczególnie dużą uwagę zwraca Opel na bezpieczeństwo czynne i bierne konstruowanych aut. Natomiast wyposażeniem, bezawaryjną jazdą, trwałością – po prostu sprawiają radość użytkownikom. Nie bez znaczenia pozostaje dobrze i równomiernie rozbudowana sieć dealerska Opla w kraju i w całej Europie, co daje poczucie bezpieczeństwa podczas bliższych i dalszych podróży.

Już 10 lat temu zastosowano we flagowej Insigni wiele nowatorskich rozwiązań, które później były doskonalone i stosowane w kolejnych modelach Np. technologia Opel Eye – specjalna kamera umożliwiająca odczyt oraz zapamiętywanie tablic zakazu wyprzedzania i ograniczeń prędkości. System wyświetla aktualny znak drogowy na desce rozdzielczej, a także informuje kierowcę odpowiednio wcześnie o nieplanowanym zjechaniu z pasa ruchu. Reflektory adaptacyjne AFL automatycznie wybierają jedną z dziewięciu funkcji oświetlenia, by optymalnie dostosować je do określonej sytuacji na drodze. Zawieszenie FlexRide umożliwia trzy tryby jazdy: normalną, sportową lub turystyczną. Prowadzenie niektórych modeli jest jeszcze lepsze dzięki zastosowaniu stałego układu napędowego Adaptive na wszystkie koła, co zapewnia optymalną trakcję, stabilność oraz niepowtarzalną dynamikę jazdy. W pełni ergonomiczne siedzenia umożliwiają regulację w kilku płaszczyznach i specjalne oparcie odcinka lędźwiowego.

Opel udostępnia w swoich modelach aut szeroką gamę nowoczesnych, fabrycznych systemów audio, multimedialnych i nawigacyjnych, z których wybrane współpracują z technologią łączności Opla InteliLink. Można słuchać ulubionej muzyki z różnych źródeł dźwięku. Korzystaj z nawigacji, która doprowadzi prosto do celu. Rozmawiać z rodziną i przyjaciółmi, korzystając z zestawu głośnomówiącego.

Zdjęcia aut w salonach sprzedaży Opel Mucha w Mikołowie i Tychach – fot. mat. pras.
Zdjęcia aut w salonach sprzedaży Opel Mucha w Mikołowie i Tychach – fot. mat. pras.

Marka Opel znana jest na europejskim i światowym rynku od 1862 r. czyli już 157 lat. Obecnie posiada 10 fabryk w sześciu krajach europejskich. Wraz z centrum rozwoju i ośrodkiem testów technicznych zatrudnia ponad 37 tys. pracowników. Opel bardzo silnie inwestuje w rozwój nowych technologii i modeli. Wykazuje największą tzw. ofensywę produktową w całej historii tej firmy. Wystarczy zauważyć, że w latach 2016 – 2020 firma wprowadza na rynek aż 29 nowych modeli Opla. Po połączeniu się z francuską grupą motoryzacyjną PSA (Peugeot, Citroën i DS. Automobiles) należy Opel do drugiego pod względem wielkości producenta samochodów w Europie.

Samochody osobowe i użytkowe marki Opel są wysoko oceniane przez klientów i ekspertów, o czym świadczą liczne nagrody zdobyte w 2018 roku. Cały rok to pasmo sukcesów w plebiscytach i rankingach. Zwycięską serię rozpoczął Crossland X, który otrzymał maksymalną ocenę 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP. Ten SUV Opla z segmentu B został uznany za najlepszy samochód w swojej klasie jeszcze w 2017 roku  pod względem bezpieczeństwa.

Kolejny już sukces i wyróżnienia odniosła Insignia. Niemal 15 000 czytelników magazynów Auto Bild i Computer Bild zagłosowało na flagowego Opla w kategorii Connected Car, czyli najlepiej skomunikowanego ze światem samochodu, wyróżniając model Opla za kompleksowe opcje łączności. Natomiast Vivaro Life zawdzięcza podobne wyróżnienie w kategorii Connected Campervan systemowi multimedialnemu Navi 80 IntelliLink z funkcją bieżącego dostarczania informacji o utrudnieniach w ruchu drogowym. Wysoka jakość i powolna utrata wartości to kolejne atuty Opla, czego przykładem jest  Opel Zafira.

Kierownictwo firmy Opel świadome jest tego, że dziś społeczeństwo na każdym niemal kroku spotyka się z nowoczesną technologią i wynalazkami dokonującymi przełomu w naszym życiu. Opel stara się, aby jak najszersze kręgi społeczeństwa, a nie tylko elity, mogły z tego korzystać. Dlatego wszystkie modele Opla upowszechniają najnowocześniejsze, dostępne rozwiązania i technologie.

Salon Opel Mucha – fot. mat. pras.
Salon Opel Mucha – fot. mat. pras.

Salony Mucha Auto:

43-190 Mikołów
ul. Katowicka 59
32 226 26 26

43-100 Tychy
ul. Beskidzka 51
32 325 00 00

41-219 Sosnowiec
Al. Zagłębia Dąbrowskiego 19
32 428 55 55