W sobotę, 13 kwietnia, na siewierskim rynku odbędzie się tradycyjny jarmark wielkanocny. Imprezie towarzyszą pokazy, warsztaty i konkursy.

Jarmark wprowadza w atmosferę Świąt Wielkanocnych. Na stoiskach można zakupić m.in. ozdoby, rękodzieło artystyczne, świąteczne specjały. Imprezie towarzyszą pokazy, warsztaty i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Jarmark wielkanocny w Siewierzu rozpocznie się w sobotę, 13 kwietnia, o godz. 8.00 na na siewierskim rynku.

– Siewierz to miasto o bogatej tradycji handlowej i jarmarcznej. W dzieje naszego regionu wpisane są bowiem liczne przykłady kontaktów handlowych, które kształtowały się na przestrzeni minionych lat za sprawą rzemiosł i wytwórców ludowych. Okolicznościowe jarmarki świąteczne organizowane na siewierskim rynku zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem – zaznacza Zdzisław Banaś, burmistrz Siewierza.

Jarmark w Siewierzu będzie wydarzeniem nie tylko handlowym, ale także kulturalnym. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji – m.in. występy lokalnych artystów, zajęcia warsztatowe oraz degustacje regionalnych przysmaków.

– Poprzez warsztaty plastyczne oraz prezentacje produktów na stoiskach pragniemy przybliżyć odwiedzającym tradycje związane ze świętami Wielkiej Nocy oraz barwne zwyczaje i wyjątkowe smaki naszego regionu – zachęcają organizatorzy.