W czerwcu, w odnowionym amfiteatrze w Parku Grabek, odbędą się Dni Czeladzi 2019. Poznaliśmy już wszystkie gwiazdy, które zaprezentują się zagłębiowskiej publiczności.

Tegoroczne Dni Czeladzi odbędą się 22 i 23 czerwca w odnowionym amfiteatrze w Parku Grabek. Kogo tym razem zobaczymy na czeladzkiej scenie?

Na wstępie pierwszego dnia w dobry humor wprowadzi widzów znakomity aktor i showman Cezary Pazura. Miłośników sceny alternatywnej ucieszy z pewnością pełen energii występ wrocławskiej grupy Hurt. Na scenę amfiteatru w Parku Grabek powróci też składający się z kilkudziesięciu wokalistów i instrumentalistów projekt Czeladź Śpiewa 2019, który zaprezentuje zupełnie nowy program. Przysłowiową wisienką na torcie będzie występ zespołu Feel, mającego na koncie wiele przebojów, które od ponad 10 lat nuci cała Polska. Warto dodać, że klawiszowcem w zespole jest doskonale znany Łukasz Kożuch, kierownik czeladzkiej Kopalni Kultury.

Feel - fot. mat. pras.
Feel – fot. mat. pras.

W niedzielę, 23 czerwca, jako pierwsza zaprezentuje się Formacja Chatelet, zaliczana do ścisłej czołówki najlepszych polskich kabaretów. Tradycyjnie, jak co roku, zaprezentują się utalentowani młodzi artyści, laureaci przeglądu Czeladzkie Talenty. Wydarzeniem dnia będzie z pewnością koncert formacji Dr Misio. Jej liderem jest Arkadiusz Jakubik, jeden z najbardziej charakterystycznych, niezwykle cenionych i najczęściej nagradzanych polskich aktorów. Zwieńczeniem Dni Czeladzi 2019 będzie występ legendarnej grupy Lady Pank.

Lady Pank - fot. Mateusz Stankiewicz
Lady Pank – fot. Mateusz Stankiewicz

Dni Czeladzi 2019. Kogo zobaczymy na scenie?

Cezary Pazura

Hurt

Feel

Formacja Chatelet

Dr Misio

Lady Pank