Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Bógdał w gminie Szczekociny. Kierujący volkswagenem mężczyzna zderzył się tam z przebiegającym przez jezdnię łosiem. Samochód dachował i pomimo podjętych czynności ratunkowych, mężczyzna zmarł.

Zawierciańscy policjanci otrzymali informację o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu osobowego i zwierzęcia w miejscowości Bógdał (pow. zawierciański). Jak ustalono, kierujący volkswagenem mężczyzna, jadąc drogą wojewódzką numer 795 w kierunku miejscowości Drużykowa, uderzył w przebiegającego przez jezdnię łosia.

Pojazd, dachując, wpadł do rowu. Pomimo podjętych czynności, nie udało się uratować 33-letniego mieszkańca województwa świętokrzyskiego. Mężczyzna zmarł. Ruch w tym miejscu był wstrzymany przez kilka godzin.

– Zachowaj ostrożność w rejonie lasów i pól uprawnych. Nie lekceważ znaku „Uwaga zwierzęta leśne”. Rozpoczyna się czas aktywności migracyjnej dzikich zwierząt, dlatego można je coraz częściej spotkać w rejonie tras biegnących przez zalesione tereny – apelują policjanci.