W ostatnim meczu kontrolnym przed startem rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi Zagłębie Sosnowiec bezbramkowo zremisowało z Puszczą Niepołomice.

Sparingiem z Puszczą Niepołomice, ćwierćfinalistą Pucharu Polski, sosnowiczanie zakończyli cykl zimowych sparingów. Na prośbę sztabów trenerskich obu drużyn mecz odbył się bez obecności mediów i miał charakter zamknięty.

Mimo kilku dogodnych okazji sosnowiczanom nie udało się zdobyć gola i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. – Był to mecz walki. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu nie była najgorsza. Byliśmy lepszą drużyną i mieliśmy swoje sytuacje bramkowe. W drugiej odsłonie więcej działo się w środku pola. Obu drużynom ciężko było stworzyć dogodne akcje, choć w końcówce to my mieliśmy bardzo dobrą sytuację. Szkoda, że jej nie wykorzystaliśmy – opowiedział Maciej Ambrosiewicz, jeden z nowych graczy Zagłębia.

W kończącym się okresie przygotowawczym podopieczni Kazimierza Moskala rozegrali siedem meczów kontrolnych (trzy zwycięstwa, trzy remisy i jedna porażka).

Zagłębie w pierwszym meczu o ligowe punkty zagra u siebie 27 lutego z liderem Fortuna 1 Ligi Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Początek spotkania o godz. 15.00.

Wyniki zimowych meczów kontrolnych:

Zagłębie Sosnowiec – Wisła Kraków 2:2 (0:1)
Korona Kielce – Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0)
Zagłębie Sosnowiec – Widzew Łódź 1:0 (0:0)
Ruch Chorzów – Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:2)
Hutnik Kraków – Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:0)
Zagłębie Sosnowiec – Garbarnia Kraków 0:0
Zagłębie Sosnowiec – Puszcza Niepołomice 0:0