Wielki rockowy koncert w Dąbrowie Górniczej. Kto zagra?

1
2775

Fani mocnego rockowego brzmienia powinni zarezerwować sobie najbliższą sobotę, 17 marca. Właśnie wtedy, sceną w dąbrowskim klubie Rock Out zawładną takie zespoły jak Ceti z Grzegorzem Kupczykiem i Cochise z Pawłem Małaszyńskim. A to nie koniec muzycznej uczty.

Tego wydarzenia fani ciężkiego, rockowego grania przegapić nie mogą. Już teraz, śmiało można powiedzieć, że takiego koncertu dawno w Dąbrowie Górniczej nie było. W sobotę, 17 marca scena klubu Rock Out będzie „płonąć”, a to za sprawą kilku rockowych zespołów.

Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zafundowali fanom mocnego brzmienia prawdziwą muzyczną ucztę. Kto zagra tego wieczoru?

– Na naszej scenie pojawi się zespół Ceti z Grzegorzem Kupczykiem, a także zespół Cochise z Pawłem Małaszyńskim i to nie będzie koniec. Tego wieczoru zagrają także proAge, Axe Crazy i Iscariota. Startujemy o godzinie 19:00, w nowej lokalizacji przy ulicy Sobieskiego – zapowiada Wojciech Szylkiewicz z klubu Rock Out.

Warto także dodać, że dąbrowski klub istnieje już od 2010 roku, na swojej scenie gościł m.in. takie gwiazdy jak Kat, Proletaryat, Sexbomba, The Bill, Moskwa, Konopians, Farben Lehre i The Analogs.

CETI

Zespół, który powstał w 1989 roku z inicjatywy Grzegorza Kupczyka, wokalisty zespołu Turbo oraz Marii Wietrzykowskiej. Nazwę zespołu zaczerpnięto od programu poszukiwań cywilizacji pozaziemskich NASA z 1971 roku (Communication With Extraterestrial Inteligence).

Zespół ma na swoim koncie bogaty dorobek, czyli 22 płyty z czego 10 to albumy studyjne. Najnowszy album zespołu „Snakes of Eden”, będzie promowany podczas koncertu w Dąbrowie Górniczej. Ceti włączył również w swój koncertowy repertuar kultowe utwory lat 80. XX w.

COCHISE 

Zespół z Białegostoku grający muzykę, będącą oryginalnym połączeniem rocka i grungu.
Grupa powstała w 2004 roku i od tego czasu zagrała kilkaset koncertów, nagrała także cztery studyjne albumy, wydane przez wytwórnie Mystic i Metal Mind.

Zespół kilkukrotnie koncertował za granicą, w 2016 roku zagrał na dużej scenie Przystanku Woodstock. W marcu miała miejsce premiera piątej płyty Cochise „Swans&Lions”.