24 marca w czeladzkiej Kopalni Kultury odbędzie się wyjątkowy, premierowy koncert Katarzyny „Pumy” Piaseckiej „Every time”, promującym jej nowy teledysk. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Kopalnia Kultury w Czeladzi to miejsce, z którego może korzystać nie tylko publiczność, ale także początkujące zespoły i profesjonalni muzycy. To właśnie w tym miejscu kręconych było kilka scen teledysku Katarzyny Piaseckiej.

– Kopalnia to nowoczesne i przygotowane pod okiem ekspertów miejsce, w którym bez problemu można zorganizować koncert, a nawet zrealizować teledysk. Profesjonalna scena, genialne światła i świetne nagłośnienie sprawia, że każdy muzyk będzie zadowolony. Dlatego na scenie zaprezentuję się ze znakomitymi jazzowymi instrumentalistami – przekonuje Katarzyna „Puma” Piasecka, wokalistka, kompozytorka i pianistka.

W trakcie wydarzenia można będzie wspomóc budowę Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu. Podczas koncertu przygotowana będzie specjalna puszka.

– Mimo dofinansowania Urzędu Marszałkowskiego, nasze potrzeby wciąż są ogromne. Ciągle jesteśmy w fazie adaptacji budynku i dostosowywania go do potrzeb naszych podopiecznych. Chcemy zapewnić im godną opiekę, zakupić profesjonalny sprzęt, a to wszystko wymaga ogromnych nakładów finansowych. Jestem wdzięczna Kopalni Kultury za propozycję wsparcia. To dla nas naprawdę ważne, dlatego serdecznie zapraszam na koncert pełen muzyki i dobra – mówi Małgorzata Czapla, prezes sosnowieckiego hospicjum.

Położona w czeladzkiej dzielnicy Piaski Kopalnia Kultury została uroczyście otwarta pod koniec stycznia. Od tamtego czasu stała się znanym na artystycznej mapie regionu miejscem.

Koncert „Every time” w ramach trasy „Katarzyna Puma Piasecka Projekt” to kolejne muzyczne spotkanie w tym miejscu. Do tej pory na kopalnianej scenie wystąpili m.in. Tigran Vardikyan, Jerzy Kryszak, zespół Feel i Jacek Kawalec. Organizatorzy przekonują, że to dopiero początek atrakcji.

To jednak nie koniec. – Projektów jest bardzo wiele. Stawiamy zarówno na sztukę, jak i edukację. Staramy się też wspierać zagłębiowskie instytucje, stąd też pomysł koncertu na rzecz sosnowieckiego hospicjum. Proponujemy naszej publiczności koncerty, cykliczne spektakle teatralne, projekcje filmowe, spotkania podróżnicze, jak i wydarzenia specjalne – powiedział nam Konrad Bilski, rzecznik prasowy Kopalni Kultury w Czeladzi.