Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sosnowcu rozpoczął intensywne przygotowania do finału WOŚP 2018. Pierwszym ważnym krokiem jest podnoszenie standardów.

Zbliża się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego zbierane będą środki na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Do pomocy przy zbiórce, jak co roku, przyłączą się wolontariusze z terenu Zagłębia Dąbrowskiego, w tym z Sosnowca.

Aby w pełni wykonać swoją misję, wolontariusze ze sztabu przy Gimnazjum nr 13 poszukują sponsorów do zakupu sortera, który jest niezbędny do usprawnienia funkcjonowania sztabu.

– Prowadzimy sztab WOŚP już 19 lat! W celu usprawnienia procesu liczenia pieniędzy zebranych przez wolontariuszy w dniu finału poszukujemy sponsora na zakup sortera Sorter Glover HCS-35. Nasz sztab obsługuje ok. 300 osób, więc liczenie metodą tradycyjną (ręcznie) jest czasochłonne i powoduje chaos w sztabie, a co za tym idzie możliwość popełnienia błędu podczas liczenia – tłumaczy Janusz Kłosowicz, szef sztabu.

Cena urządzenia, które może ułatwić cenną pracę wolontariuszy, wynosi 8000 zł. – Jako osoby prywatne dysponujemy kwotą ok. 2 tys. Dzięki wykorzystaniu sortera możemy znacznie usprawnić i przyspieszyć niewygodny proces obsługi monet – podkreśla szef sztabu.

W zamian za wsparcie sosnowiecki sztab oferuje całoroczną reklamę na stronie internetowej oraz popularnym portalu społecznościowym. – Mam nadzieję, że potrzebną kwotę uda nam się zebrać wspólnymi siłami – dodaje Kłosowicz.

Osoby, które chcą wesprzeć sosnowiecki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mogą skontaktować się poprzez formularz zgłoszeniowy lub bezpośrednio z szefem sztabu.