Policjanci z dąbrowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który kierował osobowym mercedesem pod wpływem środków odurzających oraz mimo zakazu wydanego przez sąd. 22-latkowi grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Do interwencji stróżów prawa doszło 2 marca około godz. 22.20 na ul. Aleja Zwycięstwa w dąbrowskiej dzielnicy Ząbkowice. Tam funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej osobowego mercedesa.

Za kierownicą osobówki siedział 22-letni mężczyzna. – W trakcie policyjnych czynności okazało się, że mężczyzna prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego w Dąbrowie Górniczej posiada zakaz kierowania pojazdami. Na podstawie zachowania 22-latka szybko też na jaw wyszło, że kierował on autem będąc pod wpływem narkotyków – przekazał asp. szt. Mariusz Miszczyk z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej.

Na podstawie pobranej do badań próbki krwi biegli w laboratorium określą stężenie zabronionych środków odurzających. Mężczyzna odpowie za jazdę pod wpływem narkotyków oraz złamanie wyroku sądu. Grozi za to do 5 lat więzienia.