14 stycznia już po raz 26. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Czeladzi przygotowano moc atrakcji.

Czeladź już po raz kolejny będzie aktywnie uczestniczyć w 26. finale WOŚP. O godz. 10.30 odbędzie się III czeladzki bieg „Policz się z cukrzycą” na dystansie 5 km. O godz. 14.00 na rynku ruszy orkiestrowa scena, na której czekać będzie wiele niespodzianek. Zagrają m.in. Püdelsi, Róże Europy oraz zagłębiowska formacja Ziggie Piggie, której żywiołem są rytmy reggae i ska. Nie zabraknie też czeladzkich zespołów dziecięcych i młodzieżowych.

O godz. 20.00 rozbłyśnie symboliczne „światełko do nieba” o zabrzmi słynny hymn WOŚP. – WOŚP to wspaniała inicjatywa, która doceniana jest na całym świecie i wytwarza w ludziach bardzo pozytywne emocje. Jestem przekonany, że czeladzianie znów okażą hojność i jak co roku zameldujemy Jurkowi Owsiakowi o nowym rekordzie naszego miasta pod względem zebranych środków na sprzęt medyczny dla dzieciaków i ludzi starszych – zapewnia burmistrz Zbigniew Szaleniec.

Przypomnijmy, że w tym roku celem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2018 roku jest pozyskanie środków na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Wraz z Urzędem Marszałkowskim orkiestra będzie też wspierać i promować działania województwa śląskiego na rzecz seniorów.

CZYTAJ TAKŻE: WOŚP 2018 w Sosnowcu. Będzie się działo!

Czy w tym roku wesprzesz finansowo Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...