W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała już po raz 25. Statystyki potwierdzają, że WOŚP znowu pobił rekord. W całym województwie zebrano ponad 5,6 mln złotych.

Choć od finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy minęły już ponad 2 miesiące, to jednak ilość ludzi dobrego serca była tak wielka, że dopiero teraz udało się policzyć wszystkie zebrane fundusze.

– Doskonała informacja – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z rekordem. Polacy pokazali ogromne serce, a dzięki zebranej kwocie uda się zakupić sprzęt ratujący życie – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

W 109 sztabach w województwie śląskim, a także dzięki aukcjom internetowym, udało się zebrać 5 627 431,73 złotych, a w całej Polsce 105 570 801,49 zł. To kolejny rekord. W sumie w województwie do puszek pieniążki zbierało ponad 27 tysięcy osób, w tym blisko tysiąc wolontariuszy w Zagłębiu.

– Ogromny wkład w ten sukces mieli Sosnowiczanie, a także mieszkańcy Zagłębia. Wielkie gratulacje dla Jurka Owsiaka za zarażanie optymizmem i wytrwałe dążenie do celu, mimo wielu przeciwności. Podziękowania należą się przede wszystkim darczyńcom – podkreśla Chęciński. – Z całego serca dziękuję za udział w wielkim finale, który ponownie w tym roku odbył się na Górce Środulskiej – dodaje.

Zebrane pieniądze wesprą oddziały ogólnopediatryczne oraz zapewnią godną opiekę medyczną seniorom. Podobny cel przyświecał zeszłorocznemu finałowi. Wtedy zebrano ponad 72 mln złotych.

Zebrane w 25. finale środki rozdysponowane zostaną do połowy 2018 roku, kiedy to fundacja Jurka Owsiaka opublikuje ostateczny raport z wydatkowania zebranych środków. Moment ten będzie stanowił zamknięcie akcji.

Tak bawiliście się podczas 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zagłębiu.

Zobacz naszą relację 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zagłębiu.