1 maja obchodzimy 15. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji w Sosnowcu oraz Dąbrowie Górniczej odbędą się wyjątkowe koncerty.

1 maja przed Urzędem Miasta w Sosnowcu odbędzie się koncert zatytułowany „Wolność Niezależność Muzyka”. Na scenie pojawią się m.in. Maciej Maleńczuk, John Porter, Tymon Tymański, Titus (Acid Drinkers), Joka (Kaliber 44), Mielatt Waluś oraz legendarny założyciel grupy Perfect – Zbigniew Hołdys.

Koncert będzie naprawdę wyjątkowy. Cieszymy się, że taki artysta jak Zbigniew Hołdys, który w ostatnich 10 latach na scenie pojawił się zaledwie kilka razy, zgodził się wziąć udział w tym projekcie i przypomni się w naszym mieście – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Koncert „Wolność Niezależność Muzyka” jest wspólną inicjatywą Mietalla Walusia oraz Zbigniewa Hołdysa. – Do udziału w koncercie zaprosiłem artystów niezależnych, takich, którzy nie boją się wyrażać własnych sądów i opinii, także w odniesieniu do sytuacji politycznej – wyjaśnia Mietall Waluś.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00 występem zespołu Iowa Super Soccer. Pojawią się też dzieciaki z Ogniska Pracy Pozaszkolnej z Sosnowca, które wesprą w wykonaniu m.in. kultowego „The Wall” Pink Floydów. – Będziemy również grali utwory Roberta Brylewskiego i inne – kończy Mietall Waluś.

Tego samego dnia w Fabryce Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej zaplanowano koncert „Rock Wolności”. Od godz. 18.00 na fabrycznej scenie zobaczymy Tomka Lipińskiego, Róże Europy, Kobranockę, Chłopców z Placu Broni oraz Sztywny Pal Azji. Koncert odbędzie się w ramach festiwalu Dębowy Maj Festiwal.