Miasto Czeladź zakupiło dziewięć domków dla kotów wolno żyjących. Schronienia są jednopoziomowe, ocieplane, a także posiadają otwierany dach, aby zapewnić łatwiejsze utrzymanie w nich porządku.

Domki dla wolno bytujących kotów rozlokowano przy ul. 17 Lipca, Ogrodowej 22, Katowickiej, Zwycięstwa i Wyspiańskiego. Każdy z domków będzie posiadał opiekuna, który zobowiązany zostanie do stałego utrzymania czystości i porządku zarówno wewnątrz, jak również w ich bezpośrednim otoczeniu.

Domki zostały zakupione za nagrodę pieniężną, jaką miasto otrzymało z Ministerstwa Klimatu i Środowiska za rewitalizację Parku Grabek. Czeladź zwyciężyła w konkursie „Miasto z klimatem”, którego celem jest nagradzanie miast podejmujących istotne działania na rzecz podnoszenia jakości życia mieszkańców. Miasto za wygraną otrzymało czek w wysokości 7 tys. złotych.

Miasto apeluje

– Apelujemy do wszystkich mieszkańców o nie niszczenie kocich domków oraz o zwrócenie szczególnej uwagi na zwierzęta wolno żyjące w okresie jesienno-zimowym.