Sosnowieccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku włamywacza, który wtargnął do jednego z domów w dzielnicy Pogoń. Mężczyzna na widok mundurowych próbował ukrywać się za fotelem.

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z posesji, w dzielnicy Pogoń, najprawdopodobniej doszło do włamania. Jeden z sąsiadów twierdził, że widział jak do domu, którego właścicielka jest chwilowo nieobecna, wchodził nieznany mu mężczyzna.

Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce i w pustym domu zastali włamywacza. Kiedy weszli do wnętrza odnaleźli go ukrywającego się za fotelem. W domu mundurowi odkryli także wózek dziecięcy wypełniony zrabowanymi, przygotowanymi już do transportu przedmiotami.

34-letniego sprawcę zatrzymano. Grozi mu do 10 lat więzienia. – Po raz kolejny potwierdziła się zasada, że nie ma lepszej ochrony przed złodziejem, niż zaprzyjaźniony, czujny sąsiad. Wyrazy uznania nalezą się mężczyźnie, który w geście sąsiedzkiej solidarności doglądał chwilowo opuszczoną posesję, a zauważywszy coś podejrzanego, natychmiast zawiadomił policjantów – mówią sosnowieccy policjanci.