W najbliższą sobotę, 31 sierpnia, na sosnowieckiej Górce Środulskiej odbędzie się kolejna edycja wakacyjnego grillowania. Wspaniałe zapachy rozejdą się po całym mieście.

Wakacje w Sosnowcu, już po raz kolejny, zakończy wielkie grillowanie na Górce Środulskiej. Podobnie jak w latach ubiegłych, mieszkańcy będą mogli wykazać się swoim talentem kulinarnym. Tegoroczne wydarzenie wzbogacone zostanie o bitwę na poduszki.

O godz. 15:00, 31 sierpnia, na Górce Środulskiej ponownie rozejdą się niezwykłe zapachy. To niezwykła okazja do towarzyskich spotkań na świeżym powietrzu, dobrej zabawy oraz kulinarnych eksperymentów. Podczas imprezy ponownie przeprowadzony zostanie konkurs na najlepszą potrawę z rusztu, w którym pula nagród to równowartość 3 tysięcy złotych.

Tego dnia również odbędzie się druga Bitwa na poduszki. Na dolnej części stoku, młodzi sosnowiczanie zmierzą się w walce na „broń miękką”. Ubiegłoroczne edycja pokazała, że żadna z kilkuset poduszek nie przetrwała. Tym razem będą mieli ich ponad 1000 sztuk. Dla uczestników przewidziano konkursy i nagrody.